2024. május 8, szerda - Mihály

2010. Május 03. 07:50, hétfő | Helyi
Forrás: Nyugathír

Osztálykülönbség a bajnoki döntőn: az Audi ETO lemosta a Debrecent!

A Győr simán, 35-21-re legyőzte a vendég Debrecent a nőikézilabda NB I döntőjének első, vasárnapi mérkőzésén. Ha jövő szombaton a hajdúsági csapat otthonáb

Női NB I, Arany szok rájátszás, döntő, 1. mérkőzés:
Győri Audi ETO KC - DVSC-Korvex 35-21 (16-9)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1- 0 a Győr javára.

Kimaradt helyzetekkel indult a finálé, az első gólt a vendégek szerezték, és az első 12 percben remekül játszottak (4-6). Ahogy Görbicz és Mravikova is magára talált, sorozatban négyszer volt eredményes az ETO.

Időt kért a DVSC, ám ez sem törte meg a rivális lendületét. Fokozatosan nőtt a különbség, miután a vendégek büntetőt is rontottak, és hét perc alatt csak egyszer vették be egy edzésbaleset miatt monoklival játszó Pálinger kapuját.

A második félidő elején Bognárról két győrit is kiállítottak, ám így sem apadt a győriek komoly előnye. Görbicz bravúros gólokkal szórakoztatta a szurkolókat, és a 42. percben már 23-13 volt az állás. A folytatásban még nagyobb lett a különbség, a győriek a hajrában pedig már a cserejátékosokat is szerepeltették.

riási fordulatnak kell beállnia ahhoz, hogy jövő szombaton ne a Győr legyen a bajnok.

2024. Május 08. 09:11, szerda | Helyi