Hírek
2012. Május 16. 08:25, szerda |
Helyi sport
Forrás: eto.hu
Otthon, édes otthon
A Pécs ellen utolsó hazai mérkőzésén lép pályára ebben a szezonban az ETO Parkban a Győri ETO FC.
A zöld-fehérek remekül érzik magukat saját stadionjukban, hiszen az eddigi 14 alkalomból 12-szer győzesen hagyták el a pályát. Az így megszerzett 36 pont egyébként hármas holtversenyt eredményez az élen, hiszen a Videoton és a Debrecen is hasonló mutatókkal rendelkezik - igaz utóbbi nem 12-0-2, hanem 11-3-0 győzelem, döntetlen, vereség összevetésből jön ki.
Az első hazai gólt idén Linas Pilibaitis szerezte, az Újpest ellen a második félidőben lőtt közelről a kapuba, ez akkor a mérkőzés győzelmét is jelentette. A leggyorsabb gól Dudás Ádám nevéhez fűződik - fájdalom, a Haladásnak lőtt találata követően le is kellett cserélni. Később a sérülése után újra formába lendült, és az ősz játékosa lett a Nemzeti Sport osztályzatai alapján.
A legfordulatosabb mérkőzést a Vasas ellen játszotta a csapat. Kétszer is vesztett állásból állt talpra a Csertői legénység, és nyert végül 3-2-re egy parádés mérkőzésen. Az első gólzápor a zalaegerszeget verte, ekkor duplázott az első játékosunk itthon, de nem egy csatár, hanem egy védő, Völgyi Dániel.
Három közönségcsalogató meccset nyert ezután zsinórban csapatunk, 2-0 a Fradi ellen többezrek szeme láttára, 4-0 a Kecskemét ellen majd az ősz mérkőzésén 1-0 a Videotonnal szemben úgy, hogy a piros-kékenek talán még helyzetük sem volt.
A Pápa ellen aztán azt mutattuk meg, hogy néha 3-0 sem elég előny, Stevanovics óriási védése kellett végül a három ponthoz, amelyet először a szezonban a Honvéd vitt el, az ősz utolsó összecsapásán. Tavasszal Pintér Attila bemutatkozó mérkőzése ugyan nehezen indult, de aztán a szezon első mesterhármasával Pátkai Máté eldöntötte a Siófok elleni csatát.
A Paks elleni 4-1-es sikert a bombariadó árnyékolta be - a kétórás csúszás töbezreknek okozott bosszúságot. Fejet hajtott Győrben a Kaposvár és a Diósgyőr, majd akkor, amikor harmadszor is tízezer fölé ment a nézőszám, a Debrecen elvitte újra a három pontot, letaszítva bennünket a dobogó második fokáról.
Most pénteken, este 8 órakor a Pécs következik. A csapat idén a 15. hazai televíziós bajnoki mérkőzését vívja. A 14 mérkőzésen 34 gólt szereztünk, és 12-t kaptunk. A legtöbb gól (6) Pátkai Máté nevéhez fűződik, Dudás, Trajkovic és Ahjupera 5-5 alkalommal kapott az átlagnál nagyobb tapsot - utóbbi öt kölönböző meccsen talált be az ellenfelek kapujába.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 07. 14:00, szombat | Életmód
Parajd - Az előző év öt százalékára esett vissza tavaly a turistaforgalom Parajdon
2026. Március 07. 13:00, szombat | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az amerikai hadiipar megnégyszerezi a különleges osztályú fegyverzet gyártását
Az Egyesült Államok hadiipari vállalatai megnégyszerezik a különleges osztályú fegyverzet gyártását - közölte Donald Trump amerikai elnök, miután a Fehér Házban fogadta a védelmi ipar legnagyobb cégeinek vezetőit pénteken.
2026. Március 07. 12:00, szombat | Belföld
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték kapacitásteszt-sorozata
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték 11 hónapos, hosszú távú kapacitásteszt-sorozata – közölte a Mol pénteken az MTI-vel.
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország nem kér a zsarolásból, nem kér a fenyegetőzésből
A fenyegetőzés és a zsarolás leállítására, a választási beavatkozások beszüntetésére szólította fel Ukrajnát Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken az ország budapesti nagykövetsége előtt.
