Városlista
2026. június 9, kedd - Félix

Hírek

2018. Október 16. 15:55, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Óvintézkedésekkel megelőzhető a Facebook-felhasználók megkárosítása

Óvintézkedésekkel megelőzhető a Facebook-felhasználók megkárosítása

Számos módszer van a Facebook-felhasználók megkárosítására, de a legtöbb leselkedő veszély pár óvintézkedéssel megelőzhető - mondta Ormós Zoltán internetjogász az M1 aktuális csatornán kedden.

Közölte: hasznos a kétlépcsős azonosítás, amely azt jelenti, hogy ha a tulajdonos felületére valaki idegen eszközről próbál belépni, akkor ahhoz egy második jelszóra is szüksége lesz, amely sms-ben érkezik meg a tulajdonos telefonjára.

Kiemelte: a Facebookhoz köthető alkalmazásoknál elővigyázatosságból érdemes az email és jelszó párossal bejelentkezni.

Elmondta, a legutóbbi Facebookot érő hackertámadás során is többek között azért történtek anyagi károkozások, mert egyes alkalmazásoknál a felhasználók kényelmi szempontok miatt a Facebookot használták belépésre, a hagyományos email és jelszó helyett.

Az internetes csalók több mint 29 millió felhasználó Facebook-fiókját törték fel, többek között egy magyar autóhirdetési portált is megkárosítottak - tette hozzá Ormós Zoltán.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 08. 14:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter: a Tisza-kormány alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon

A Tisza Párt kormánya alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon és \"aki mást állít, az hazudik és becsapja a saját szavazóit is\" - közölte Magyar Péter miniszterelnök vasárnap a Facebook-oldalán.

2026. Június 08. 09:00, hétfő | Belföld

A miniszterelnök és az oktatási miniszter is köszöntötte a pedagógusokat

A pedagógusokat köszöntötte Magyar Péter miniszterelnök és Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter vasárnap.

2026. Június 08. 07:03, hétfő | Belföld

Szimpátiatüntetést tartottak a lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett Budapesten

Szimpátiatüntetést tartottak a Magyar Péter miniszterelnök által lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett vasárnap Budapesten, a Sándor-palotánál.

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán

A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt