Városlista
2026. február 20, péntek - Álmos

Hírek

2010. Április 13. 15:00, kedd | Helyi
Forrás: Winkler Csaba

Palacsintából mától ötezer-egyszázhuszonkettő a rekord!

Palacsintából mától ötezer-egyszázhuszonkettő a rekord!

A 24 órás palacsintasütés csoportos rekordja mától 5122 darab tudatta Rámháp Szabolcs, a győri Széchenyi István Egyetem Egyetemi Hallgatói nkormányzatának elnöke a SZE Napok leg

A hivatalos rekordkísérlet idején a mostoha időjárás, az esős-párás hideg idő nagyban megnehezítette a 20-25 fős csapat dolgát. Nehezen sültek a palacsinták, de így is sikerült megdönteniük a jóval kedvezőbb körülmények között született eddigi hazai rekordot. A napközbeni programok és az esti koncertek ideje alatt a SZE Napok közönsége hosszú sorokban várt arra, hogy megkóstolhassa a rekordkísérlet eredményét. A hajnali órákban készült több száz palacsintát a szervezők jótékonysági célra ajánlották fel - mondta el Fehér Gábor, a Petz Lajos Egészségügyi és Szociális Intézet Hallgatói nkormányzati vezetője. Ulrichné Papp Euridike, a Győri Egyetemért Közhasznú Egyesület alelnöke közreműködésével, előzetes egyeztetés után helyi szociális szervezeteknek, a Szent Cirill és Methód Alapítványnak, a Gyermekek és Családok tmeneti Otthonának és a Területi Hajléktalanok Segítő Szolgálatnak vitték el az ízletes palacsintákat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 20. 12:00, péntek | Helyi

EM államtitkár: az olcsó orosz energiaforrások kora véget ért a háborúval

Az Európa számára elérhető, olcsó orosz energiaforrások korának véget vetett az orosz-ukrán konfliktus - mondta Gondola Csaba, az Energiaügyi Minisztérium (EM) körforgásos gazdaságért és klímapolitikáért felelős államtitkára.

2026. Február 20. 11:51, péntek | Helyi

Változás: tüntetés lesz, de szabadtéri kivetítés a közgyűlésről az időjárás miatt nem lehetséges

Pintér Bence polgármester Facebook-oldalán tájékoztatta a Győrieket.

2026. Február 20. 08:24, péntek | Helyi

Indul a kampány: fém tartóállványokat helyezett ki a Győr-Szol

Győr Megyei Jogú Város területén az országgyűlési választási kampányidőszakra a Győr-Szol Zrt. összesen 90 darab fém tartóállványt helyezett ki, biztosítva a jogszabályoknak megfelelő plakátelhelyezést.

2026. Február 20. 08:04, péntek | Helyi

Bioboltban nyitottak postapontot Nagybajcson

Újra van posta Nagybajcson.