Hírek
2010. Október 18. 14:45, hétfő |
Sport
Forrás: NSO
Pálinger védései mentették meg a szenvedő Győrt
A Győri Audi ETO 27–25-re győzött a horvát Podravka Koprivnica ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája D-csoportjában.
A Zvezda Zvenyigorod elleni idegenbeli 31–28-as vereséget szerette volna feledtetni a Győri Audi ETO, amely második csoportmeccsét játszotta a női kézilabda Bajnokok Ligája D-csoportjában. Az ellenfél ezúttal a horvát Podravka Koprivnica volt, amely az első körben hazai pályán szenvedett 35–30-as vereséget a Krim Ljubljanától.
Már a mérkőzés első percében heteshez jutott a Győr, amelyet Görbicz Anita értékesített, az előnyt pedig Simona Spiridon révén meg is duplázta a magyar csapat. Az első tíz percben állandósult a kétgólos különbség, és negyedóra elteltével már 10–7 volt az állás. A győriek közül Spiridon, Görbicz, Mraviková és Vérten is két-két gólnál tartott. A Podravkán az időkérés sem segített, Ana Gros és Vérten Orsolya is szép gólt lőtt, így már 12–8 állt a győri eredményjelzőn.
Ezt követően viszont a Podravka percei következtek, a horvátok két találatra zárkóztak fel, Konkoly Csaba az időkérésénél nagyon idegesen buzdította sokkal jobb védekezésre a győri lányokat, a kapuban pedig – még az időkérés előtt – a 13 lövésből 3 védést bemutató Katrine Lundét Pálinger Katalin váltotta.
A hullámvölgy azonban nem ért véget az ETO-nál, támadásban és védekezésben sem koncentráltak eléggé Konkoly Csaba tanítványai, és a Podravkának sikerült kiegyenlíteni (14–14). A Győr egy ideig kettős emberelőnyben játszhatott, ami meg is tette a hatását, az első félidő 18–15-ös hazai előnnyel zárult.
A második félidő Pálinger-védésekkel indult, ennek volt köszönhető, hogy a sok eladott labda nem bosszulta meg magát. Talán a remek kapusteljesítmény következtében sikerült elkapni a fonalat a Győrnek, tíz perc elteltével öt góllal vezettek Görbiczék.
Ezt az előnyt nem sikerült megtartani, az ETO a második játékrészben is fegyelmezetlenül játszott, Pálinger 24–23-as győri vezetésnél hetest is védett, majd a kapufa mentette meg a Győrt a Podravka egyenlítő találatától. Végül két góllal, 27–25-re győzött a szenvedő győri csapat, így az oroszországi vereséget követően hazai pályán pontot gyűjtött a BL-csoportkörben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 03. 08:00, vasárnap | Sport
Labdarúgó NB I - Könnyed sikerrel lépett a bajnoki cím kapujába a Győr
Az éllovas Győr simán, 4-0-ra legyőzte a vendég Diósgyőrt a labdarúgó Fizz Liga utolsó előtti, 32. fordulójának szombat esti mérkőzésén, így egy lépésre került a bajnoki címtől.
2026. Május 01. 11:00, péntek | Sport
Premier League - Az ősi rivális otthonába látogat a Liverpool
Az angol labdarúgó-bajnokság 35. fordulójának vasárnapi rangadóján a címvédő Liverpool a Manchester United otthonába látogat.
2026. Április 30. 12:00, csütörtök | Sport
Bajnokok Ligája - Luis Enrique: nem láttam még ilyen ritmusú mérkőzést
Nemcsak a futballszurkolókat, hanem a főszereplőket is ámulatba ejtette kedden a címvédő Paris Saint-Germain és a Bayern München Bajnokok Ligája-elődöntős összecsapása, amelyen a házigazda párizsiak 5-4-re nyertek.
2026. Április 29. 06:50, szerda | Sport
Bajnokok Ligája - A szezon legjobb meccsén egygólos előnyt szerzett a PSG a Bayern ellen
A címvédő Paris Saint-Germain hazai pályán 5-4-re legyőzte a Bayern Münchent a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének első, keddi mérkőzésén.
