Hírek
2019. Szeptember 06. 13:06, péntek | Helyi
Pécsre utazik a Győri Balett
A Győri Balett társulata Pécsre utazik, ahol két alkalommal is fellép.
2019. szeptember 13. és 18. között a hazai táncélet legkiválóbb képviselői hozzák el legújabb produkcióikat a pécsi közönségnek. Immár 13. alkalommal kerül megrendezése a tánc egyhetes pécsi ünnepe, mely egyaránt szól a közönségnek és a szakmának. A házigazda Pécsi Balett mellett fellép a Győri Balett, a Bozsik Yvette Társulat, a Magyar Állami Népi Együttes, a Duda Éva Társulat, az M Studio Sepsiszentgyörgyről, az Inversedance – Fodor Zoltán Társulat, és Dániából érkezik a Black Box Dance Company.
Szeptember 14-én Velekei László Seregi-és Harangozó-díjas koreográfus Romance című alkotását mutatják majd be a XIII. Pécsi Nemzetközi Tánctalálkozón.
GYŐRI BALETT: ROMANCE
Kodály Zoltán műveire
Éles fehér fény hasít bele a térbe, megvilágít egy férfit. Csend van. Csapásolás hangjai szűrődnek be. Ritmusa gyorsul, egyre hevesebb. Ismét csend. A férfi összeesik. A háttérben emberek tűnnek fel, az asszonyok fekete fejkendőt kötnek, egy nő kiválik a tömegből…
Velekei László 2013-ban dolgozott először Kodály Zoltán műveire, így született meg a nagysikerű KODÁLY című darabunk. Ezt újragondolva alkotta meg a világhírű zeneszerző munkásságának minden szegletéből hasító Romance című koreográfiáját, tisztelegve ezzel a magyar zenetudós, zeneoktató és népzenekutató előtt.
asszisztens: KARA Zsuzsanna
jelmez: BARACSI Orsolya
fény: VELEKEI László, HÉCZ Péter
látvány: VELEKEI László, VIDOS Tibor
dramaturg: CSEPI Alexandra
koreográfus: VELEKEI László
táncolják
Özvegy: Tetiana BARANOVSKA
Férj: SEBESTYÉN Bálint
Kérő: JEKLI Zoltán
Nők: MARJAI Lili Anna, HERKOVICS Eszter Adria, Tatiana SHIPILOVA, GYURMÁNCZI Diána
Férfiak: ENGELBRECHT Patrik, Luigi IANNONE, Artem POZDEEV, Daichi UEMATSU
Elhangzik: PÁL Eszter népdalénekes (Megöltek egy legényt, Esti dal)
Művészeti vezető: VELEKEI László
Igazgató: KISS János
Szeptember 16-án pedig ugyanezen rendezvénysorozat Nemzetközi Gálaestjén is találkozhatnak a Győri Balett táncosaival.
Természetesen a több éve nagy sikert arató nemzetközi balettgála 2019-ben sem marad el. A nézők látványos részleteket láthatnak a moderntánc világirodalmából és a világhírű klasszikus balett repertoárból a Kodály Központban. A Cella Septichorában idén is fellép a Flamenco Sopianae. A Tánctalálkozó szakmai programjait hagyományosan a Magyar Táncművészek Szövetsége segíti.
A XIII. Pécsi Nemzetközi Tánctalálkozó a Pécsi Balett és a Pécsi Nemzeti Színház együttműködésében, a Nemzeti Kulturális Alap és az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatásával valósul meg. A Pécsi Nemzeti Színház bérletesei a Pécsi Nemzetközi Tánctalálkozó jegyeit 20% kedvezménnyel vásárolhatják meg a jegypénztárban. A kedvezményt a 2019/2020-as évadra vonatkozó új bérlet felmutatásával lehet érvényesíteni személyesen a jegypénztárban, a kedvezmény online jegyvásárlásra azonban nem érvényesíthető.
A részletes program itt található:
Jegyvásárlás:
Forrás: gyoribalett.hu ; tanctalalkozo.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 18. 08:27, szerda | Helyi
Kiszedték az uszadékfát a holtágról
A Sporthorgász Egyesületek Győr-Moson-Sopron Megyei Szövetsége megkereste a győri önkormányzatot a Mosoni-Duna holtágon egyre nagyobb gondot okozó uszadékfa eltávolításával kapcsolatosan.
2026. Március 18. 08:09, szerda | Helyi
Győr a telefonunkra költözik
Már Győrnek is van okostelefonokra letölthető alkalmazása.
2026. Március 18. 07:09, szerda | Helyi
Tündéreket hozó fesztivál
Lassan szirmot bont a természet, színekbe öltözik a város és vele még inkább vágyunk a szórakozásra, a töltődésre.
2026. Március 17. 08:23, kedd | Helyi
Kiírták az idei Kantharosz pályázatot
A XIV. Kantharosz Gálát ősszel, a szüret után rendezik meg a szervezők. A helyszín ismét a Győri Nemzeti Színház, az időpont október 8., 18 óra. A Gálán a szokásokhoz híven közreműködik a Győri Filharmonikus Zenekar.
