Hírek
2013. Május 09. 09:49, csütörtök |
Helyi
Forrás: infoGyőr
Királynői borvacsora a Golden Ball Étteremben
Milyen a tökéletes tavaszi este? Egy pohár kiváló bor, ínycsiklandó vacsora, langymeleg, virágillat, hangulatos környezet.
Álom lenne csupán luxuskivitelben? Akár valóság is, ha Győregyik legkeresettebb vendéglátó és szabadidőközpontját, a Golden Ball Clubot választja, ahol agasztronómia élményt nyújtó Spárga vacsora mellé, a Nyakas Pince esszenciáit fogyaszthatja.

Mindenki szeret jókat enni és inni. A Golden Ball Clubban most minden adott, igazi kulinárisélményben lehet része azoknak, akik kipróbálják az étterem spárgavacsoráját, a Nyakas pinceboraival leöblítve.

Miért pont a spárga? Először is, mert szezonja van, s a tavasz királynőjeként is szokták emlegetni.Sokféleképpen lehet felhasználni, egyedi íze miatt számtalan variációban fogyasztható. A vacsoramenüsora gyakorlatilag egyfajta gasztroutazás a spárga körül, ahol a hideg és meleg fogásokkülönböző felhasználását és oldalát mutatják be a növénynek: hol a főszerepben, hol kísérőkénttányérunkon.
Az ilyen fogásokhoz a fehérborok passzolnak igazán, amelyeknek idehaza a Nyakas Pince az egyiklegismertebb mestere. Boraik a nemzetközi porondon is minden évben nagy elismeréseket gyűjtenekbe. Üde, friss italok a Nyakas-borok, nagyon gyümölcsös illatokkal és ízekkel, egy tavaszi estetökéletes kellékei.

A vacsorán a Pincészet két borásza mutatja be a különböző tételeket, amelyekhez Suga Péter Chefálmodta meg a menüsort. Az év nemzetközi érmes borai mellett, utolsóként a pince „büszkeségét” ismegízlelhetik az érdeklődők.
A menü ára, amely tartalmazza a borok kóstolási mennyiségét is: 7.900,- Ft/fő
AKCIÓ: május 14-ig történő jelentkezés esetén a fenti ár helyett kedvezményesen, 6.750 Ft-értfoglalhatják le helyeiket a vendégek!
A menü és a borsor:
Welcome ital és falat
Irsai Olivér 2012
Házilag füstölt sügérfilé korianderes spárgasalátával
Aligvárom 2012
Spárgakrémleves bodzavirággal és citrusolajjal
Sauvignon Blanc 2011
Zöldspárgás csirkemell vajas tőkegombával és parmezános fettuccine-vel
Pinot Gris 2011
Bőrén sült fogasfilé és tőkehalmáj marokkói citrommal, spárgarizottóval
Riesling 2011
Válogatott sajtok és helyben sütött pékáru
Menádok Chardonnay 2011
Időpont: 2013. május 17., péntek, 19:00 óra
Helyszín: Golden Ball Club Étterem
Jelentkezni a 96 / 618-105-ös telefonszámon, vagy e-mailben a goldenball@t-online.hu címen lehet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 25. 08:21, szombat | Helyi
Hét magyar éremmel zárult a Jet-Ski Magyar Nagydíj
Három arany-, három ezüst- és egy bronzéremmel zárt a magyar válogatott
2026. Július 25. 08:06, szombat | Helyi
Puskás Norbert lett a MOHOSZ elnöke, Győr adja az elnökhelyettest
Puskás Norbert lett a Magyar Országos Horgász Szövetség új elnöke, Ivancsóné dr. Horváth Zsuzsanna, a Sporthorgász Egyesületek Győr-Moson-Sopron Megyei Szövetségének ügyvezető elnöke pedig az országos elnökhelyettes.
2026. Július 25. 07:06, szombat | Helyi
Regisztrálni kell a vállalkozásoknak indult szelektív gyűjtéshez
Heti háromszor szállítják majd el a szelektív hulladékot a vállalkozások számára külön indított, új szolgáltatás keretében. A GYHG most közölte a részleteket.
2026. Július 24. 08:19, péntek | Helyi
Labdarúgó NB I – A Vasas otthonában kezd az ETO
A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) versenybizottsága elkészítette az OTP Bank Liga 1. és 2. fordulójának programját, ez alapján a 2026/2027-es idény jövő pénteken, Nyíregyházán kezdődik.
