Hírek
2012. Szeptember 22. 22:13, szombat |
Helyi
Forrás: Horváth Lilla
Kisförccs, nagyfröccs, hosszúlépés és házmester!
„A fröccs szóda nélkül csak egy jó bor”tartja a mondás. A fröccsimádók hétvégéjét immár VIII. alkalommal rendezi meg a győri Rotary Club- a szódavíz feltalálójának, Jedlik Ányosnak ajánlva ezt az ünnepet.
„Fölfelé megy a borban a gyöngy,
Jól teszi,
Tőle senki e jogát el
Nem veszi...”
/Vörösmarty Mihály/
A legenda szerint Fáy András fóti pincéjében született meg ez a magyar hungarikum 1842-ben, ahol Jedlik Ányos és Vörösmarty is jelen volt. Jedlik elhozta ide az első szódásüveget, amelyből jól lehetett fröccsenteni a buborékos vizet. A Jedlik nevezte „spiccer” név nem tetszett Vörösmartynak, így átkeresztelte a szódával higított bort fröccsnek.
A győriek méltóképpen ünneplik ezt a hazai kultuszitalt, ezen a kellemes szeptemberi hétvégén. A fesztiválon a hűsítő ital mellett kulturális és gasztronómiai élményekkel is bombázzák a fröccsimádókat. Rengeteg koncerten csápolhattunk pénteken és szombaton, és az elfogyasztott fröccsmennyiséggel egyenes arányban nőtt a jókedv is. Vasárnap a tudományban is elmerülhetünk hála a Mobilis folyadékos kísérleteinek, az Import Impro pedig az utcára varázsolja a színházat interaktív előadásával. A fesztivál zárásaként egy musicalkoncerttel készülnek a Győri Nemzeti Színház művészei, ezután egy hatalmas bulival zárja az estét a Főnix együttes.

Fütty, tréfa, bivalycsók, mafla, bakteranyós, polgármester, házmester, viceházmester, lakófröccs- ahány ember annyiféle fröccsfajta. Minél több ember, minél több egyéniség, annál színesebb és különlegesebb élményben lehet részünk ezen a fesztiválon. És természetesen annyival több új kreatív elnevezéssel gazdagodik kedvenc magyar frissítőnk.
Fotó: Nagy Péter
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 08. 08:24, szerda | Helyi
Budapest-Kelenföld és Ferencváros között csak egy vágányon közlekedhetnek a vonatok
Újabb üteméhez érkezik a Déli-Körvasút építése
2026. Április 08. 08:07, szerda | Helyi
Kezdődhet a Győri Járműipari Tudásközpont építése
Újabb fejezetéhez érkezett a Győri Járműipari Tudásközpont története.
2026. Április 08. 07:08, szerda | Helyi
Imádták a horgászok a retró felszereléseket az első börzén
Horgászbotok, orsók, műcsalik, szákok és aprócikkek cseréltek gazdát a Sporthorgász Egyesületek Győr-Moson-Sopron Megyei Szövetsége által hagyományteremtő jelleggel szerevezett első győri horgászbörzén.
2026. Április 07. 08:08, kedd | Helyi
Egyetemi campus lesz a Zrínyi kórház volt épületeiben
Javában zajlanak a munkák a volt Zrínyi kórház épületegyüttesében.












