Hírek
2010. Június 02. 07:41, szerda |
Belföld
Forrás: HírTV
Plexus napot tart a Gézengúz
Június 9-én rendezi meg a VII. Országos Plexus Napot a Gézengúz Alapítvány. Igen komoly problémáról van szó: a kar izmait behálózó idegek sérüléséről.
Június 9-én rendezi meg a VII. Országos Plexus Napot a Gézengúz Alapítvány. Az esemény helyszíne és időpontja: a Cseppek Háza, A Gézengúz Alapítvány Óbudai központja (1039 Budapest Medgyessy Ferenc utca 3.), 15 óra. A Plexus brachialis laesio a kar izmait behálózó idegek sérülése, amely szülés közben keletkezhet, és akár bénuláshoz is vezethet. Magyarországon évente 100-150 ilyen sérüléssel a világra jött újszülött szorul azonnali kezelésre. Az összejövetel célja, hogy kapcsolatot teremtsen azokkal a családokkal, ahol plexus brachialis sérült gyermeket nevelnek - olvashatjuk a Shift Kommunikáció keddi közleményében. A Plexus Nap keretében a területen elismert szakértők tartanak előadásokat szülőknek és látják el őket tanácsokkal, valamint egymással is megoszthatják tapasztalataikat.
A 20 éves Gézengúz Alapítvány alapítása óta foglalkozik karidegfonat sérültekkel, az országban egyedülálló plexus program keretében. Ennek a programnak része a már hetedik alkalommal megrendezett Országos Plexus Nap - emlékeztet közleményében a Shift Kommunikáció.
A már hagyományosnak számító, idén mégis új köntösbe bújtatott összejövetel egyik fő célja, hogy felhívja a figyelmet arra: a terápiát a szülés után azonnal el kell kezdeni, és hangsúlyozottan fontos a folyamatos utánkövetés.
(MNO)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 25. 11:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - A monetáris tanács 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa 25 bázisponttal 6,25 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot, és a kamatfolyosó két szélét is ilyen mértékben vitte lejjebb - jelentette be a jegybank kedden.
2026. Február 25. 09:07, szerda | Belföld
Február 26-án indulhat újra a kőolajszállítás
2026. Február 25. 09:00, szerda | Belföld
A Medián szerint nyílik az olló a két nagy párt között
Jelentős előnyt mér a Tisza Pártnak a Fidesz–KDNP-vel szemben a Medián legfrissebb közvélemény-kutatása – számolt be róla a HVG.
