Hírek
2019. Augusztus 01. 08:00, csütörtök | Belföld
Posztumusz Nietzsche-díjjal ismerték el Heller Ágnes munkáját Németországban
A nemzetközi díjról még a Széchenyi-díjas filozófus halála előtt, június elején döntöttek. Az indoklás az egyik legnagyobb hatású kortárs gondolkodónak nevezi Heller Ágnest.
A minden második évben odaítélt díjról Naumburg és a svájci Bázel önkormányzata, a svájci Elisabeth Jenny Alapítvány, a Friedrich Nietzsche Alapítvány és a szintén naumburgi központú Nietzsche Társaság képviselőiből álló zsűri dönt. Korábban Martin Walser német író és Wolfram Groddeck svájci irodalomtudós kapta meg az elismerést. A 15 ezer euróval járó díj az egyik legnagyobb pénzjutalommal járó elismerés, amelyet kizárólag esszéisztikus-filozófiai munkákért adományoznak.
Heller Ágnes július 19-én, kilencvenéves korában hunyt el.
Forrás: papageno.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 05. 14:00, kedd | Belföld
A közlekedésfejlesztésre fordítható uniós források hazahozataláról tárgyal Brüsszelben Vitézy Dávid
A közlekedés- és infrastruktúrafejlesztésre fordítható európai uniós források minél gyorsabb hazahozataláról és felhasználásáról kezd tárgyalást a közlekedési és beruházási miniszteri poszt várományosa Brüsszelben
2026. Május 05. 13:00, kedd | Belföld
Tarr Zoltán: újra nyitva áll Európa a magyar fiatalok előtt
2026. Május 05. 11:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld
Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve
Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát
