Hírek
2010. Október 07. 14:45, csütörtök |
Sport
Forrás: NSO
Räikkönen nem lesz a Renault pilótája
Kimi Räikkönen, a Formula–1 2007-es világbajnok kizárta, hogy a Renault pilótájaként térjen vissza a száguldó cirkuszba, annak ellenére, hogy az utóbbi hetekben többször is felvetődött a neve a francia istálló lehetséges pilótájaké
Kimi Räikkönen az augusztusi Belga Nagydíjat követően tárgyalt a Renault vezetőivel, és a hírek szerint a francia istálló vezetői komolyan fontolgatták a szerződtetését – feltéve, hogy a finn pilóta meggyőzi őket arról, valóban komolyan gondolja a visszatérést.
Azonban a jelek szerint a 2007-es világbajnok már azt megelőzően kijelentette, hogy nem felel meg neki a Renault ajánlata, mielőtt érdemi tárgyalásokra került volna sor.
„Nagyon csalódott vagyok, hogy a saját marketingcéljaikra használták fel a nevemet. Sohasem fontolgattam komolyabban, hogy a Renault-nál versenyezzek, és biztosíthatok mindenkit: száz százalékig biztos vagyok abban, hogy a következő szezonban nem leszek a Renault pilótája" – mondta Räikkönen a finn Turun Sanomat című lapnak.
A héten Eric Boullier, a Renault csapatfőnöke úgy nyilatkozott, az istállónál örültek annak, hogy a Ferrari korábbi versenyzője kapcsolatba lépett velük. „Ez azt mutatja, hogy értékelik a szezonban elvégzett munkánkat, és úgy tekintenek ránk, mint a jövőben a világbajnoki címre is esélyes istállóra" – mondta a sportvezető.
Räikkönen döntése azt is jelenti, hogy az orosz Vitalij Petrov esélyei nagyban nőttek arra, hogy a következő szezonban is a Renault pilótája maradjon. A franciák már korábban meghosszabbították lengyel versenyzőjük, Robert Kubica szerződését.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 11:00, péntek | Sport
Premier League - Az ősi rivális otthonába látogat a Liverpool
Az angol labdarúgó-bajnokság 35. fordulójának vasárnapi rangadóján a címvédő Liverpool a Manchester United otthonába látogat.
2026. Április 30. 12:00, csütörtök | Sport
Bajnokok Ligája - Luis Enrique: nem láttam még ilyen ritmusú mérkőzést
Nemcsak a futballszurkolókat, hanem a főszereplőket is ámulatba ejtette kedden a címvédő Paris Saint-Germain és a Bayern München Bajnokok Ligája-elődöntős összecsapása, amelyen a házigazda párizsiak 5-4-re nyertek.
2026. Április 29. 06:50, szerda | Sport
Bajnokok Ligája - A szezon legjobb meccsén egygólos előnyt szerzett a PSG a Bayern ellen
A címvédő Paris Saint-Germain hazai pályán 5-4-re legyőzte a Bayern Münchent a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének első, keddi mérkőzésén.
2026. Április 27. 13:00, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - A Paks legyőzésével életben tartotta címvédésről szőtt álmait a Ferencváros
A címvédő Ferencváros 2-0-ra legyőzte a vendég Paksot a labdarúgó Fizz Liga 31. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén.
