Hírek
2019. Március 29. 18:24, péntek | Belföld
Razziázott a NAV
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal pénzügyi nyomozói kommandósokkal vonultak ki Szabolcs-Szatmár-Bereg megye egyik illegális cigarettakereskedőjéhez. A házkutatásról a Kék hírek posztolt videót a közösségi oldalán.
A házkutatáson nagyobb mennyiségű cigaretta, arany és készpénz mellett egy engedély nélkül tartott fegyver is előkerült.
A pénzügyi nyomozók és a NAV munkatársai a cigarettakereső kutya segítségével megtalált, majdnem 40 ezer doboz csempészcigi mellett mintegy 15 millió forint értékben foglaltak készpénzt, ékszereket és gépkocsikat.
A házkutatáson jelen voltak a speciális egység emberei is, így csökkentve minimálisra az esélyt, hogy a helyszínen vagy annak környékén lakók és pénzügyőrök élete, testi épsége veszélybe kerüljön.
Az ügyben egy férfit és egy kettős ukrán-magyar állampolgárságú nőt hallgattak ki gyanúsítottként üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás miatt. Ha bebizonyosodik bűnösségük, akár 5 évig terjedő szabadságvesztésre is számíthatnak.
Forrás: origo.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 19. 15:00, péntek | Belföld
Kapitány István: a tényleges hozzáadott értéket teremtő vállalatok helyzetbe hozása a kormány célja
2026. Június 19. 11:00, péntek | Belföld
Vitézy Dávid: kiválóan és terv szerint halad az európai uniós források hazahozatalával összefüggő munka
2026. Június 19. 07:18, péntek | Belföld
EU-csúcs - Magyar Péter: csak Magyarország érdekét képviselem
Csak és kizárólag Magyarország és a magyar emberek érdekét fogom képviselni az Európai Tanács ülésén és a kétoldalú megbeszéléseken is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Brüsszelben.
