Hírek
2016. Május 12. 11:18, csütörtök |
Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság, Képek: Ruskáné Taká
Régiós Katasztrófavédelmi szituációs begyakorló gyakorlatra került sor a győri pályaudvaron
A Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság iparbiztonsági szakterülete sajtónyilvános szituációs begyakorló gyakorlatot szervezett
A gyakorlatra a Fejér és Komárom-Esztergom megye szakembereinek bevonásával Győrben a GYSEV Rendező pályaudvaron május 11-én délelőtt került sor.

A gyakorlaton egy vasúti közlekedési baleset felszámolása, ismeretlen veszélyes anyagok azonosítása és sugárfelderítési feladatok is várták a résztvevőket, akik a katasztrófavédelmi mobil laborok, a katasztrófavédelmi sugárfelderítő egység és a beavatkozó hivatásos tűzoltók együttes alkalmazását gyakorolták.

A gyakorlat feltételezése szerint a vasúti pályaudvaron egy tolató személyvonat egyik kocsija kisiklott, s nekiütközött a szomszédos vágányok várakozó tehervonat kocsijának. Az ütközés következtében a tehervagonon szállított veszélyes anyagot tartalmazó hordók megsérültek, a benne tárolt veszélyes anyag szivárogni kezdett. A tehervagonon található narancssárga tábla, amely a veszélyes anyag számát jelezné megsérült, így a veszélyes anyagot nem lehetett beazonosítani.

A személyvonaton több ember megsérült az ütközés következtében és a tűzoltók egy sérült bőröndöt is találtak, amelyen radioaktív jelölés volt.

A Katasztrófavédelmi Mobil Laborokat (KML) veszélyes anyag, vagy annak jelenlétére utaló körülmény esetén riasztják, a káreset helyszínén azonnal képes vegyi-, biológiai és radiológiai felderítésre, valamint szükség esetén mentesítési feladatok ellátására.
A mai gyakorlaton a győri hivatásos tűzoltók mellett a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat, a Győr-Moson-Sopron megyei, a Fejér és a Komárom Esztergom megyei Katasztrófavédelmi Mobil Laborok és a Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Sugárfelderítő Egység (KSE) dolgozott együtt.
A beavatkozás során az életmentési és műszaki mentési feladatokat a győri hivatásos tűzoltó-parancsnokság tűzoltói végezték, emellett az izotóp és az ismeretlen veszélyes anyag beazonosítását a KML és a KSE személyzete oldotta meg, a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítása mellett.
A gyakorlatot az igazgatóság vezetői mellett megtekintették a sajtó képviselői és a GYSEV két szakembere is. Tarné Csizmadia Ildikó munkavédelmi szakértő és Horváth Attila katasztrófavédelmi kiemelt szakértő a gyakorlat megszervezésében nagy segítségünkre volt, biztosítottak és a területre szállíttatták a gyakorlathoz szükséges vagonokat, s helyet adtak a rendező pályaudvaron a gyakorlat idejére a sikeres lebonyolításhoz.
A három megye szakembereit mozgósító gyakorlatot Horváth Gergely megyei iparbiztonsági főfelügyelő megfeleltre értékelte.
A gyakorlat célja erősíteni az érintett egységek együttműködési képességeit, illetve gyakoroltatni a balesetek kapcsán felmerülő felderítési, élet- és vagyonmentési feladatok végrehajtását.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 04. 08:25, hétfő | Helyi
Kifestették és kitakarították a gyalogos aluljárót
Apró lépésekkel, de legalább elindult a folyamat – írta Kósa Roland alpolgármester.
2026. Május 04. 08:09, hétfő | Helyi
Fekete Dávid reagált a nyomozásokra és a Győr-Szol-ügyre
„A következő hetekben, hónapokban politikai ellenfeleink sokszor fogják a nevemet nyomozásokkal kapcsolatba hozni és hamis kontextusba helyezni” – írta a politikus a Facebook-oldalán.
2026. Május 04. 07:08, hétfő | Helyi
A 4iG SDT EGY-nek 32 970 darab Rába-részvényt ajánlottak fel
A 4iG Nyrt. leányvállalatának, a 4iG SDT EGY Zrt.-nek 32 970 darab Rába-részvényt ajánlottak fel megvételre a Rába Nyrt. törzsrészvényeire kötelezően tett nyilvános vételi ajánlatára
2026. Május 03. 08:22, vasárnap | Helyi
Talmácsi és az egyetem közös fejlesztése győzelmet hozott
A motorsportban egyre elterjedtebb az az ergonómiai tankszárny, amelyet Talmácsi Gábor világbajnokhoz kötődő vállalkozás a Széchenyi István Egyetem közösen fejlesztett.
