Városlista
2026. július 25, szombat - Kristóf, Jakab

Hírek

2018. Május 02. 07:45, szerda | Belföld

Rekordot dönthet a szerdai hőség

Rekordot dönthet a szerdai hőség

Továbbra is rendkívül enyhe léghullámok áramlanak fölénk, szerdán ismét rekord közeli hőmérsékletre számíthatunk a délutáni órákban.

Szerdán folytatódik a nyárias idő. A Tiszántúlon gyengén felhős égre számíthatunk, másutt a többórás napsütés mellett a déli óráktól erőteljessé válik a gomolyfelhő-képződés, és elsősorban a Dunántúlon várható zápor, zivatar; arrafelé egy-egy heves zivatar is kialakulhat. A délkeleti szél megélénkül, helyenként megerősödik, zivatarban átmenetileg viharossá fokozódik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 26 és 32 fok között valószínű, keleten lesz a melegebb. Késő este 18, 23 fokra számíthatunk.

A következő napokban:

csütörtök

Északkeleten túlnyomóan derült lesz az ég, a Dunántúl déli és nyugati részén ugyanakkor erőteljes gomolyfelhő-képződés várható. A két terület között nagyobbrészt napos idő valószínű.
A Dunántúl déli és nyugati tájain több helyen, a középső országrészben néhol alakulhat ki zápor, zivatar.
A keleti szél megélénkül, a Dunántúl déli felén nagy területen megerősödik.
Zivatarok környezetében a szél viharossá fokozódhat.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 11 és 17, a legmagasabb nappali hőmérséklet 26 és 31 fok között várható.


péntek

A többórás napsütés mellett erőteljes gomolyfelhő-képződés várható.
Szórványosan (az Alföldön kisebb eséllyel) valószínű zápor, zivatar.
Az északkeleti, keleti szél a Dunántúlon megerősödik.
Zivatarok környezetében a szél viharossá fokozódhat.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 12 és 17, a legmagasabb nappali hőmérséklet általában 26 és 31 fok között várható, de a Nyugat-Dunántúlon egy-két fokkal mérsékeltebb lehet a felmelegedés.


szombat

A többórás napsütés mellett változó mennyiségű gomoly- és fátyolfelhő várható.
Északkeleten néhol, másutt szórványosan valószínű zápor, zivatar.
Az északkeleti, északi szelet nagy területen élénk, elsősorban északkeleten többfelé erős lökések kísérik.
Zivatarok környezetében a szél viharossá fokozódhat.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 13 és 18, a legmagasabb nappali hőmérséklet általában 26 és 31 fok között várható, de a Nyugat-Dunántúlon egy-két fokkal mérsékeltebb lehet a felmelegedés.


vasárnap

Napos idő ígérkezik délen és nyugaton több, másutt kevés gomolyfelhővel.
Délen és nyugaton elszórtan valószínű zápor, zivatar.
Az északkeleti, északi szél helyenként megerősödik, zivatarok környezetében viharos széllökések is lehetnek.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 11 és 17, a legmagasabb nappali hőmérséklet 24 és 29 fok között valószínű.


hétfő

Napos idő várható kevés gomolyfelhővel.
Csapadék nem valószínű.
Az északkeleti, északi szelet élénk, helyenként erős lökések kísérik.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 10 és 16, a legmagasabb nappali hőmérséklet 22 és 27 fok között valószínű.

Forrás: kiderul.startlap.hu

Kép: archivum.kanizsaujsag.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 24. 10:00, péntek | Belföld

Feljelentést tesz az Eximbank ügyletei miatt a gazdasági minisztérium

Az Eximbank tevékenységét érintő négy ügyben tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, az ügyletek értéke összesen meghaladja 1000 milliárd forintot

2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld

Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással

Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.

2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld

NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány

Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében