Hírek
2020. November 27. 05:00, péntek |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Rendkívül magas áramszámla buktatott le spanyol marihuánatermesztőket

Rendkívül magas, 1,5 millió eurós (mintegy 540 millió forint) elektromosáram-száma buktatott le marihuánatermesztőket Spanyolországban
- közölte az Európai Unió (EU) rendőrségi együttműködési szervezete (Europol) csütörtökön.
A hágai székhelyű szervezet tájékoztatása szerint a gyanússá vált áramfelhasználók ügyében indult összehangolt nyomozás során 17 embert állítottak elő Spanyolországban, valamint Belgiumban és Hollandiában.
A nyomozás során felfedezett öt spanyolországi ültetvényen 34 ezer marihuána növényt, 20 ezer euró készpénzt, nagy mennyiségben hamis személyigazolványt, valamint egy töltött lőfegyvert találtak, továbbá lefoglaltak 14 személyautót.
Az főként albánokból álló bűnözői csoport Barcelona csendes külvárosában rendezte be az évente akár 3-4 betakarítást is lehetővé tevő marihuánaültetvényeket. A leszüretelt kábítószeralapanyagot raklapok közé rejtve, kamionokon szállították Hollandiába. A csoport tagjai titkosított kommunikációs eszközökön és szolgáltatókon keresztül tartották a egymással a kapcsolatot - tájékoztatott az uniós szervezet.
Ezek érdekelhetnek még
2021. Január 25. 17:02, hétfő | Külföld
Rekordszámú, 143 műholdat vitt magával a világűrbe egy rakéta
A SpaceX cég Falcon rakétája új világrekordot állított fel: 143 műholddal a fedélzetén bocsátották fel Floridában vasárnap.
2021. Január 25. 15:01, hétfő | Külföld
Újabb 6,5 millió adag kínai vakcina érkezett Törökországba
Újabb 6,5 millió adag kínai, koronavírus elleni CoronaVac vakcina érkezett Törökországba - jelentette a török sajtó hétfőn.
2021. Január 25. 11:46, hétfő | Külföld
Szerbiában is megjelent a vírus új változata
Szerbiában is megjelent a koronavírus decemberben Nagy-Britanniában azonosított új változata, Londonból érkező utasoknál regisztrálták először
2021. Január 25. 10:06, hétfő | Külföld
A világon csaknem 99,2 millió a fertőzöttek száma
A világon 99 178 504 ember fertőződött meg a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 2 219 138, a gyógyultaké 54 729 572 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem hétfő reggeli adatai szerint.