Városlista
2026. március 20, péntek - Klaudia, Alexandra

Hírek

2011. Október 26. 14:13, szerda | Külföld
Forrás: MTI

Rendőrök verték szét a Wall Street-i tábort

Rendőrök verték szét a Wall Street-i tábort

Több száz rendőr kedd hajnalban felszámolta a kaliforniai Oakland belvárosában a Wall Street-i tüntetők ottani táborát.

A rendőrök a sötét leple alatt elözönlötték a városháza előtti területet, ahol a tábor volt, könnygáz- és sörétes lövedékeket lőttek ki a táborozókra, majd kiürítették a területet. A két héttel ezelőtt létesített tábort kevesebb mint egy óra alatt romba döntötték. Nyolcvanöt tüntetőt őrizetbe vettek engedély nélküli gyülekezés címén, elszállították őket, csak a feldúlt sátrak, hálózsákok, matracok, hátizsákok, ételdobozok maradtak ott. A tüntetők számítottak a rendőrattakra, mert egész éjjel ébren voltak.

Kedden napközben több száz tüntető gyűlt össze a városi könyvtárnál, és átvonult a belvároson. A rohamrendőrök útjukat állták, és kialakult egy kis csetepaté, majd a tüntetők visszavonultak. Szeptemberben kezdődött New Yorkban a „Foglaljuk el a Wall Street-et” nevű tiltakozó akció a társadalmi egyenlőtlenségek és a munkanélküliség ellen. Azóta a mozgalomhoz a világ több száz országának számos nagyvárosában csatlakoztak.

MTI

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 20. 14:00, péntek | Külföld

Iráni konfliktus - Hetekig elhúzódó harcokra számítanak Izraelben

Az izraeli hadsereg helyzetértékelése szerint még több hétig eltarthat az Irán és a Hezbollah elleni háború.

2026. Március 20. 06:54, péntek | Külföld

Donald Trump: az Egyesült Államok nem készül szárazföldi erőket küldeni Iránba

Donald Trump szerint az Egyesült Államok nem készül szárazföldi erőket küldeni Iránba - az amerikai elnök erről csütörtökön beszélt a Fehér Házban.