Hírek
2017. November 08. 06:46, szerda | Belföld
Rendőrség keresi a mentős pizzafutárt
Az Országos Mentőszolgálat munkatársai keresik azt a motoros pizzafutár után kutatnak, aki jogosulatlanul viseli a mentősök egyenruháját, és ezzel megtévesztheti az embereket.
Tchibo Family kávé akció a COOPban! Még több szuper ajánlat! hirdetés
Az egyik fővárosi étterem munkatársa hónapok óta mentőskabátot viselve szállítja ki a megrendelt ételeket. A sárga fényvisszaverő csíkokkal ellátott, a mentők arculati elemeivel díszített piros egyenruha azonban jogvédelem alatt áll, csak az viselheti, aki az Országos Mentőszolgálat dolgozója, a pizzafutár pedig nem az.
Az Országos Mentőszolgálat megpróbálta kideríteni, hogy ki álcázza magát mentősnek, és az érintett éttermet már meg is találták, ám az étterem azt válaszolta, hogy az nem az ő dolga, hogy a motoros futár miben szállítja ki a rendeléseket.
Az Országos Mentőszolgálat közösségi oldalukon azt írják, hogy megtették az ügyben a szükséges jogi lépéseket.
Forrás: nlcafe.hu
Kép: facebook.com/ Országos Mentőszolgálat
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 23. 14:00, csütörtök | Belföld
MVM: április 30-ig kérhetik az ügyfelek a villamosenergia-fogyasztásukra a rezsistop kedvezményt
Április 30-ig nyilatkozhatnak azok az ügyfeleknek, akik villamosenergia-fogyasztásukra kérik érvényesíteni a rezsistop kedvezményt - közölte az MVM szerdán az MTI-vel.
2026. Április 23. 11:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó
Kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó - közölte a leendő gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebookon.
2026. Április 23. 09:00, csütörtök | Belföld
Lőrincz Viktória és Ruff Bálint is szerepet kap az új kormányban
2026. Április 23. 06:47, csütörtök | Belföld
Mol: megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok
Megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok - közölte a Mol szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
