Városlista
2026. május 4, hétfő - Mónika

Hírek

2013. November 19. 09:44, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Reti Saks észt grafikus kiállítása Győrben

Reti Saks észt grafikus kiállítása Győrben

Több tucat, elsősorban nagyobb méretű munkát vonultat fel az egyik legnevesebb észt grafikus, Reti Saks legújabb magyarországi kiállítása, amely keddtől látható a győri Petőfi Sándor Művelődési Házban.

A Kínától Portugálián át Kanadáig számos országban, három évtizede kiállító Reti Saks grafikusművész nevét leginkább a nemzetközi kisgrafikai fesztiválokon aratott sikerek tették ismertté. Nagyméretű, sajátosan borongós hangulatú figurális művei mellett kisebb, absztrakt, mélynyomású technikával készült sorozatokat is alkot, illetve könyvillusztrációval is foglalkozik - mondta Márkus Virág, a kiállítás egyik szervezője, a Magyarországi Észt Intézet programvezetője hétfőn az MTI-nek.

Reti Saks különleges hangulatú, szuggesztív munkáival a budapesti közönség tavasszal a Galéria IX kiállításán találkozhatott, jelenleg pedig a Petőfi Irodalmi Múzeum Mese itt, mese ott című tárlatán látható grafikája. A győri művészetkedvelők első alkalommal nyerhetnek bepillantást az észt kortárs képzőművészetbe Reti Saks alkotásain keresztül.

"A művész kivételes érzékenységű grafikáin gyakran feltűnő törékeny lányból az évek során érett, a világot figyelő és megérteni akaró nő vált. Ez a finoman hallgatózó, már-már mesébe illően szép alak egyre félénkebben nyújtja kezét az őt körülvevő, mind zavarosabb és komorabb világ felé" - szólt Márkus Virág a Reti Saks által válogatott, Győrben bemutatott anyagról.

A fennállásának 15. évfordulóját ünneplő Magyarországi Észt Intézet által gondozott kiállítás december 10-ig látogatható.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 04. 07:17, hétfő | Belföld

Kora nyáriasan kezdődik a hét, de a hét közepén lehűlés és eső érkezik

Kora nyárias idővel kezdődik május első hete, akár 28 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban, majd szerdán erős széllel lehűlés érkezik, és többfelé alakulhat ki zápor, zivatar.

2026. Május 03. 13:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 18. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki: