Városlista
2026. március 20, péntek - Klaudia, Alexandra

Hírek

2019. November 18. 09:12, hétfő | Belföld

Robbanás a püspökladányi gázfogadó állomáson

Robbanás a püspökladányi gázfogadó állomáson

Vezetékhasadás történt, egy a föld alatt húzódó cső sérült meg, és a belőle kiáramló gáz égett.

Kora hajnalban egy gázfogadó állomásnál keletkezett Püspökladány külterületén, a 42-es főút közelében. A tüzet megfékezték.

A műszaki balesethez nagy erőkkel vonultak ki a püspökladányi, a debreceni, a hajdúszoboszlói, a karcagi, a berettyóújfalui, a szeghalmi és a szolnoki hivatásos tűzoltók. Miután a sérült vezetéket elzárták, a lángolás egyre kisebb lett, majd megszűnt.

A tűz foltokban a környező növényzetre is átterjedt, és körbálák is meggyulladtak, de már ezeket is eloltották. A tűzoltók hűtik a vezetéket és hőkamerával, valamint gázérzékelő műszerrel vizsgálják a helyszínt. A munkálatokat a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítja. A helyszínen van és méréseket végez a katasztrófavédelmi mobil labor is.

A 42-es főút érintett szakaszát lezárták hajnalban.

Forrás: origo.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 20. 06:50, péntek | Belföld

Gulyás Gergely megfontolná, hogy Magyarország katonai segítséget nyújtson, ha Trump kéri

Magyarország megfontolná, hogy eleget tegyen egy Trumptól érkező katonai segítségkérésnek – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter egy sajtónyilatkozatban.

2026. Március 19. 15:00, csütörtök | Belföld

Visit Hungary: elindult a jelentkezés a 33. Virágos Magyarország versenyre

Elindult a 2026-os Virágos Magyarország verseny jelentkezési időszaka.

2026. Március 19. 14:00, csütörtök | Belföld

Kínai beruházás Tatabányán

A Zoomlion kínai nehézgépgyártó 43 milliárd forint értékben építi meg első európai intelligens üzemét Tatabányán, aminek a nyomán nagyjából nyolcszáz új munkahely jön majd létre