Hírek
2023. Január 14. 07:34, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Semcorp: zavartalanul halad a debreceni gyár építése
A debreceni Semcorp gyártóüzemmel kapcsolatos munkálatok a megszokott ütemben zajlanak tovább, a tesztüzem pedig várhatóan már az első negyedévében megkezdődik - erősítette meg a kínai Semcorp Csoport vezetősége.
Idézik James Shih-t, a Semcorp Csoport globális projektekért felelős alelnökét, aki kijelentette: "amint azt tavaly novemberben nyilvánossá tettük, üzleti tevékenységeink és terveink a csoporton belül a szokásos módon zajlanak. Ez magában foglalja a debreceni beruházásunkat is, ahol az építkezés és a berendezések telepítése tervünknek megfelelően folytatódik".
"Alig várjuk, hogy még ebben az évben megkezdhessük a próbatermelést" - tette hozzá az alelnök.
A Semcorp 2020 novemberében jelentette be 183 millió eurós projektjét, és 2021 szeptemberében kezdte meg első Kínán kívüli lítium-ion akkumulátor elválasztófilm gyártó üzemének építését. A beruházás több mint 440 munkahelyet teremt Debrecenben és környékén.
A Semcorp cégről az utóbbi napokban az a hír jelent meg a sajtóban, hogy két tulajdonosa házi őrizetbe került Kínában, mert a gyanú szerint titokban külföldre akarták vinni cégük tőkéjét.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 07. 07:20, csütörtök | Belföld
Magyar Péter Giorgia Melonival találkozik
Magyar Péter csütörtökön 10 órakor Rómában találkozik Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel.
2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk
2026. Május 06. 14:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltán: a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumot a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd f
A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni -
2026. Május 06. 12:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: Olaszország a mi otthonunk is, jó dolog, hogy visszatértünk Európába
- jelentette ki Magyar Péter leendő magyar miniszterelnök kedd este a Sestri Levante-i nemzetközi filmfesztiválon az Ansa olasz hírügynökség tudósítása szerint.
