Városlista
2026. április 24, péntek - György

Hírek

2017. November 16. 14:05, csütörtök | Helyi

Sikeres matematikaverseny az Apáczai Karon

Sikeres matematikaverseny az Apáczai Karon

Az Óvó- és Tanítóképzők Egyesületének (ÓTE) Matematika Tagozata 26. alkalommal hirdette meg tanító, óvodapedagógus, gyógypedagógus, konduktor szakos hallgatóknak az országos Szendrei János Matematika Versenyt.

A rendezést idén a Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Kara vállalta el. 11 intézmény összesen 48 hallgatóval nevezett a november 10-12. közötti győri eseményre.

A versenyzőknek négy óra alatt 20 tesztfeladatot és 5 kifejtendő feladatot kellett megoldaniuk. Az intézmények visszajelzéseikben kiemelték a sikeres szakmai és kulturális programszervezést és megvalósítást, köztük a Mobilis Interaktív Kiállítási Központban zajló TUDÁS Expón tett látogatást.

A 2010 óta, Szendrei János nevét viselő verseny szabályzata szerint, minden intézmény egy 3 vagy 4 fős csapatot indíthat tanító (alapképzés), óvodapedagógus, gyógypedagógus, konduktor szakos nappali tagozatos hallgatóiból. A csapatverseny eredményét a csapat 3 legjobb dolgozatának összpontszáma határozza meg. Intézményenként (képzési helyenként) legfeljebb 3 hallgató indulhat egyéni versenyben a matematika műveltségterületi képzésben résztvevők közül.


"Külön öröm, hogy az Egyetem hírnevét öregbítve Juraszkó Tamás végzős tanító szakos hallgató egyéni első helyezést ért el"- mondta el Petz Tiborné, a verseny fő szervezője, a SZE-AK Természettudományi Tantárgypedagógiai Tanszékének oktatója.

Az intézmények csapatversenyét idén a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Karának csapata nyerte, míg a műveltségterületes hallgatók versenyében Lászlóffy Orsolya az Eötvös Loránd Tudományegyetem Tanító- és Óvóképző Karának hallgatója végzett az első helyen.
Az ÓTE Matematika Tagozatának vezetője, dr. Szilágyiné dr. Szinger Ibolya - az Eötvös József Főiskola rektorhelyettese- és Herendiné dr. Kónya Eszter zsűrielnök - a Debreceni Egyetem docense- köszönetüket fejezték ki a Tanszék szervezésben részt vevő munkatársainak és a segítő hallgatóknak.

Főkép: jedlik.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 23. 08:20, csütörtök | Helyi

Az arany már megvan, a cél pedig világos

Öt fordulóval a bajnokság befejezése előtt a Gyirmót FC megszerezte az aranyérmet, ezzel egy lépésre került céljai elérésében:

2026. Április 23. 08:09, csütörtök | Helyi

Intersoli: 10 év után újra Győrben

Magyarország adott otthont a Volkswagen Konszern szakszervezeti rendezvényének.

2026. Április 23. 07:09, csütörtök | Helyi

A Széchenyi István Egyetemért Alapítvány közleményben reagált a sajtóhírekre

A közeleményt változtatás nélkül közöljük.

2026. Április 22. 08:21, szerda | Helyi

Pintér Bence: Fidesz miatt óriási bajban a Győr-Szol

„Mivel erős volt a gyanúnk, hogy a Győr-Szol Zrt.-ben, a lakáskasszából elfolyt 1,7 milliárd forint csak egy nagy kirakós egyetlen darabja lehet,