2024. május 7, kedd - Gizella

2013. Április 16. 08:06, kedd | Helyi sport
Forrás: MTI

Soproni siker a döntő nyitányán

A Sopron második félidei remeklésével legyőzte hazai pályán a címvédő Győrt a női kosárlabda NB I-ben az egyik fél harmadik győzelméig tartó döntőjének hétfői nyitányán.

Eredmény:
döntő, 1. mérkőzés:
Uniqa-Euroleasing Sopron - HAT-AGRO UNI Győr 74-55 (17-11, 13-16, 25-19, 19-9)
-----------------------------------------------------------------
legjobb dobók: Milovanovic 23, Johnson 10, Fegyverneky 9, Holt 9, illetve Rasheed 19, Smith 8, Raksányi 8

A tavalyi fináléban a Győrrel szemben 3-2-re - végül épp saját közönségük előtt - elbukott soproniak három hete már komoly erődemonstrációt tartottak, amikor a megyei riválist 77-50-re kiütve megvédte címét a Magyar Kupában. A bajnoki döntő is ennek szellemében indult, Székely Norbert tanítványai - akik veretlenül nyerték meg az alapszakaszt -, Jelena Milovanovic révén 8-2-re, majd 12-5-re elhúztak. Az ugyancsak euroligás győriek a folytatásban összeszedték magukat, Semsei Barbara triplájával kiegyenlítettek (27-27), és megnyerték a második negyedet. A nagyszünetben 30-27 volt az állás.
Térfélcsere után mindkét oldalon fellazult a védekezés, sűrűbben potyogtak a kosarak, és az adok-kapokból egyre inkább a nyolcadik bajnoki címükre hajtó házigazdák kerültek ki győztesen. Az utolsó negyed kilencpontos soproni előnyről indult (55-46), Füzy Ákos elfáradó együttese pedig a hajrára szétesett, a 38. percben húsz pontra nőtt a különbség (69-49). A végjátékra így már nem maradtak izgalmak, a magabiztosan nyerő Sopron élt a pályaelőnnyel.

Székely Norbert, a Sopron vezetőedzője:
"Munkás meccs volt, a végeredmény nem tükrözi, hogy milyen komoly erőpróbán vagyunk túl. Ezúttal az egyéni teljesítmények domináltak nálunk, kiemelném Milovanovic és Zsovár játékát."

Füzy Ákos, a Győr vezetőedzője:
"Sikerült felkészülnünk a Sopron játékából, lelassítottuk és tartottuk őket. Egészen a 29. percig a mi forgatókönyvünk szerint zajlott a meccs, de utána ellépett a Sopron, a saját ritmusában tudott játszani, és már nem volt esélyünk visszajönni. Remélem, csütörtökön közelebb kerülünk az ellenfelünkhöz otthon."

Győr legcsodásabb nőjét keresik

A köztünk élő hétköznapi, ám kivételes személyiségeket akarják megtalálni.

2024. Május 07. 08:35, kedd | PR

Belülről Győr: A város, ahol mindenki lakni akar

Győr, Magyarország egyik legdinamikusabban fejlődő városa, tökéletes egyensúlyt teremt a gazdag történelmi örökség és a modern városi élet között.

2024. Május 07. 08:11, kedd | Helyi

Szenzációsak a nyúliak! – 300 méterrel hosszabb lett a palacsintakígyó, mint azt tervezték

Palacsintagilisztának tűnik már csak az eredeti cél. 410 méter hosszú palacsintát akartak tekerni eredetileg Nyúlon, de annyira belendültek, hogy meg sem álltak 740 méterig.

2024. Május 07. 07:31, kedd | Kék hírek

Kibervédelmi intézet: nagy összegű pénznyereményre hivatkoznak telefonos csalók

Nagy összegű nyeremény ígéretével próbálkoznak telefonos csalók - tudatta a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Nemzeti Kibervédelmi Intézete.