Hírek
2010. Február 03. 06:18, szerda |
Belföld
Forrás: Független Hírügynökség
Speciális festék az ajánlószelvényeknél
Idén először speciális színkeverék felhasználásával nyomtatták az országgyűlési választások ajánlószelvényeit, a lap jobb felső sarkába pedig úgynevezett térkép-perforációt helyeztek el, hogy megnehezítsék a hamisítást. A tér
Virág Rudolf emlékeztetett arra, hogy az ajánlás csak akkor érvényes, ha azt a választó kézjegyével ellátja, és személyazonosító jelét is feltünteti. Egy választó csak egy kopogtatócédulát adhat le, és egy képviselőt támogathat azzal - mondta az OVI vezetője.
A jelöltállításhoz március 19-ig kell leadni az ajánlószelvényeket. Ahhoz, hogy egy képviselő bekerüljön a jelöltek közé, legalább 750 kopogtatócédulát kell összegyűjtenie.
Aki jövő hét végéig nem kapja meg a választási értesítőt, az február 10-től 17-ig ellenőrizheti, hogy szerepel-e a névjegyzékben. Ha ott nincs feltüntetve a neve, illetve nem kapta meg az értesítőt, a jegyzőhöz érdemes fordulni.
A külképviseleti névjegyzékbe vételi kérelmet ugyancsak március 19-ig lehet benyújtani. Szintén eddig lehet bejelenteni az egyéni választókerületi jelölteket. A területi lista bejelentésének határideje március 22., az országos listáé március 23.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 05. 12:00, csütörtök | Belföld
Új program segíti a munkát keresők elhelyezkedését
2026. Február 05. 07:27, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely az Európai Bizottsághoz fordul a szolidaritási hozzájárulás kapcsán kiadott kormányrendelet miatt
2026. Február 05. 07:25, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: ha melózunk, nyerünk
A jó hír az, ha melózunk, nyerünk, ha nem melózunk, nem nyerünk - jelentette ki a miniszterelnök a közelgő országgyűlési választásokkal kapcsolatban a Mandiner Klubesten szerdán Budapesten a Várkert Bazárban.

