Városlista
2026. április 26, vasárnap - Ervin

Hírek

2010. Június 28. 17:00, hétfő | Helyi
Forrás: Speedfit Fitnesz Stúdió

SPEEDFIT Fitnesz Mindenkinek! t súlyzós edzést övező mítosz a futás világából II. rész

SPEEDFIT  Fitnesz Mindenkinek! t súlyzós edzést övező mítosz a futás világából II. rész

Folytatjuk az előző cikkben már bemutatott mítoszokat, és eláruljuk mi is a megoldás. 4. mítosz: A szuperlassú edzés hasznos. Mindannyiunknak vannak lassú és gyors izomrostjaink, és a sú

Ha már tapasztaltabbak vagyunk a súlyzós edzésben, akkor a gyors rostok bevonásához (amik mellesleg lassú rostokká változtathatóak az állóképesség fokozása érdekében) a maximális súlyunk legalább 70 százalékával kell dolgoznunk egy adott gyakorlatnál, ha a klasszikus "ismétléses módszerrel" akarunk izmot felépíteni. Minél tapasztaltabb valaki, annál feljebb megy ez a százalék. Az igazán gyakorlott emelők nem is erősödnek 85-90% alatt.

A szuperlassú program kisebb súly használatára kényszerít, mert sok ismétlést kell végezni lassú tempóban. Ez a terhelés már a kritikus 70% alá esik, és pláne a 85-90% alá.

Ha kíváncsi vagy a cikk folytatására látogass el honlapunkra a www.speed-fit.hu-ra és regisztrálj egy ajándék napijegyre!

SPEEDFIT-Fitnesz Mindenkinek!

SPEEDFIT
Fitnesz és Szolárium Stúdió
Győr - Dunacenter
06/96 528-448


Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 25. 08:25, szombat | Helyi

Laczkovits-Takács az új frakcióvezető

A győri Fidesz-KDNP frakcióját mától Laczkovits-Takács Tímea vezeti.

2026. Április 25. 08:10, szombat | Helyi

Újra Győrbe várják a jövő mérnökeit

Az Audi Development Camp nevű nemzetközi, angol nyelvű rövid képzési program idén július 20. és 27. között ismét Győrbe várja a jövő mérnökeit a Széchenyi István Egyetem és az Audi Hungaria szakmai együttműködéseként.

2026. Április 25. 07:08, szombat | Helyi

Már most szólunk: Szúnyogriadó!

Beköszöntött a melegebb idő, mely most különösen kedvez a szúnyogok elszaporodásának. A kertekben, udvarokon már megjelentek az első szúnyogok!

2026. Április 24. 08:24, péntek | Helyi

Zavaros Eszter nem lesz ott a premieren

A Győri Nemzeti Színház új bemutatóra készül most hétvégén: a Marica grófnő című operett akár nagy siker is lehet. Azonban a premieren várhatóan nem lép színpadra Zavaros Eszter, mert egy próbán megsérült a térde.