Városlista
2026. június 20, szombat - Rafael

Hírek

2013. December 05. 08:58, csütörtök | Külföld
Forrás: MTI

Számlát kaptak a letöltött torrent után

Számlát kaptak a letöltött torrent után

Több mint 300 lengyel internetezőnek küldött fizetési felszólítást engedély nélküli filmletöltés miatt egy szerzői jogok védelmével foglalkozó német cég egy lengyel producer megbízásából.

A Fekete csütörtök című filmet Antoni Krauze rendezte, és 2011 februárjában kezdték vetíteni a lengyel mozikban. Szinte dokumentarista hűséggel mutatja be az 1970-es lengyel tengermelléki munkásfelkelést.

A Baseprotect német cég az IP-címek alapján megállapította, hogy a netezők a uTorrent program segítségével töltötték le a filmet. Egy ügyvédi iroda megegyezést ajánlott az internetes kalózoknak: ha befizetnek 550 zlotyt (40 ezer forint), nem kezdeményez bírósági eljárást ellenük. A netezőktől befolyó összegen az ügyvédi iroda 50, a német cég és a producer 25-25 százalék arányban osztozik -- adta hírül a Gazeta Wyborcza című lengyel lap.

Az ügy valósággal sokkolta az érintetteket. Különösen azon döbbentek meg, hogy az ügyvédi iroda honnan tudja a lakcímüket. Az illetékes ügyészség közölte, hogy a német cég hozzájuk fordult a személyes adatok ügyében, az ügyészség pedig az internetszolgáltatókhoz továbbította a kérést. "Ez teljesen legális" - szögezte le az ügyészség illetékese.

Ha a felszólított netező nem fizeti be a megadott határidőre a kért összeget, az ügyészség eljárást indít. Ez esetben a büntetés elérheti a 2000 zlotyt (144 ezer forint) is. Az ügyvédi iroda közölte, hogy nem állnak meg a 300-nál, tovább folytatják a levelek kiküldését, sőt további lengyel filmek illegális letöltését is vizsgálják.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 19. 11:00, péntek | Külföld

Ukrajnai háború – Az eddigi legnagyobb dróncsapás érte Moszkvát

Három nap alatt másodszor érte ukrán dróntámadás a Moszkvai Olajfeldolgozó Gyárat (MNPZ), de a keddivel ellentétben csütörtökön már több pilóta nélküli repülőszerkezet is eltalálta a létesítményt.

2026. Június 19. 09:00, péntek | Külföld

Ne várjunk őszig a kéményellenőrzéssel!

2026. Június 17. 14:00, szerda | Külföld

Szerbia és a Mol aláírta a NIS irányításáról szóló részvényesi megállapodást

Aláírták a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) irányításáról szóló részvényesi megállapodást a szerb kormány és a Mol képviselői - közölte a szerbiai közszolgálati televízió (RTS) kedden.

2026. Június 16. 11:00, kedd | Külföld

Kallas: az amerikai-iráni megállapodás első lépés a Hormuzi-szoros megnyitása felé

Az Európai Unió üdvözli az Egyesült Államok és Irán között bejelentett megállapodást, amely első lépést jelenthet a Hormuzi-szoros megnyitása és a közel-keleti konfliktus lezárása felé