Hírek
2018. Június 26. 16:31, kedd |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Számlázó programmal segíti a NAV a július 1-től érvényes szabályok betartását
Ingyenesen használható számlázó programmal segíti a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a július 1-jétől kötelező számla-adatszolgáltatást - tájékoztatta az adóhivatal kedden az MTI-t.
A közlemény szerint a keddtől elérhető online számlázót a NAV javarészt a kisvállalkozások számára hozta létre.
Felhívták a figyelmet: július elsejéig ellenőriznie kell minden vállalkozásnak, hogy az általa használt programmal megfelelően teljesíteni tudja-e a számla-adatszolgáltatási kötelezettségét.
Indokolt felmérni azt is, hogy az alkalmazott kézi számlázásról célszerű-e áttérni számlázó program használatra - mutatott rá az adóhivatal. Emlékeztettek: jövő hónap elejétől az adatszolgáltatási kötelezettség alá eső kézi számlák adatait manuálisan kell rögzíteni a NAV erre kialakított online felületén.
Aki a NAV online számlázóját használja, biztos lehet a megfelelő adatszolgáltatásban - írták. A programot - amelyet az adóhivatal honlapjáról lehet elérni - a tesztrendszerben elvégzett sikeres regisztrációt követően lehet használni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 22. 16:00, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter: a lengyel kormányfőnek is el kellene jönnie Budapestre még április 12. előtt
2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start Programban már 30 ezernél több hitelfolyósítás történt
Az Otthon Start Program dinamikusan növekszik, és mára meghaladta a 30 ezret a folyósított hitelszerződések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton Gödöllőn.
2026. Március 22. 11:00, vasárnap | Belföld
Magyarországra leselkedő veszélyekről beszélt Orbán Viktor
Négy nagy veszéllyel kell szembenéznie Magyarországnak már a következő hónapokban, ezért ne a kockázat, hanem a biztos választás mellett szavazzunk április 12-én - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök.
