Városlista
2025. december 5, péntek - Vilma

Hírek

2012. Október 23. 14:00, kedd | PR
Forrás: PR - Speedfit

Számoljunk utánna!

Számoljunk utánna!

Egy kis történeti áttekintés. A 70-es évek elején történt felmérés szerint évente 609 kg élelmiszert fogyasztott Magyarországon egy ember

SPEEDFIT – Fitnesz Mindenkinek!

Számoljunk utána!


Szerző: Kránitz Bernadett és Érsek Ervin

Egy kis történeti áttekintés. A 70-es évek elején történt felmérés szerint évente 609 kg élelmiszert fogyasztott Magyarországon egy ember. Ugyanez az érték 30 évvel később, azaz 2000 körül 706 kg. Miközben a fizikai-, vagy nehéz fizikai munkát végzők aránya egyértelműen csökkent, a háztartási munkák zömét gépek végzik, helyettesítik. A csemetét ovis kortól, sokszor felnőtt korig autóval hordjuk; egészen addig, míg aztán a saját autójába ül át. Tehát napi közel 2 kg étel, így a nők 335 kcal-val, a férfiak 168 kcal-val esznek többet a szükségesnél. A túlsúlyosak száma pedig 40 % felett van. Az elfogyasztott táplálék összetevőinek aránya is kedvezőtlenül változott. A zöldség, gyümölcs, teljes kiőrlésű gabonafélék, hal, szárnyas hús helyett gyakran telített zsírok (gyorséttermi szemét ), egyszerû szénhidrátok, más néven cukrok landolnak gyomrunkban. A problémát csak tetézik az idõnkénti, sokszor átgondolatlan diéták, fogyókúrák, ész nélküli edzések. Kezdetekben, hogy elkerüljük a túlterhelést, a heti 2-szeri , majd pedig a heti 3-szori edzés szükséges minimálisan. Heti 5 X 1 óra edzéssel megadjuk szervezetünk számára a szükséges fizikai terhelést, amely optimálisnak mondható. Ajánlott, fõleg a kezdetekben szakember segítségét kérni.

Ha kíváncsi vagy cikkünkre, látogass el honlapunkra a www.speed-fit.hu-ra és regisztrálj egy ajándék napijegyre!

SPEEDFIT-Fitnesz Mindenkinek!

SPEEDFIT

Fitnesz és Szolárium Stúdió

Gyõr – Dunacenter

06/96 528-448

http://www.speed-fit.hu

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 02. 19:24, kedd | PR

Új app jutalmazza a tudatos vezetést: itt a Drivello

Az új mobilalkalmazás teljesen új szintre emeli a tudatos vezetést. A Drivello a legmodernebb technológiát használja, hogy a sofőrök valós idejű visszajelzést kapjanak vezetési stílusukról

2025. November 27. 13:05, csütörtök | PR

Megnyílt a megújult Adyvárosi BENU Gyógyszertár!

Megnyílt a teljesen megújult Adyvárosi BENU Gyógyszertár Győrben, amely idén jelentős mérföldkőhöz érkezett: immár 50 éve szolgálja a környék lakóit.

2025. November 26. 16:36, szerda | PR

9+1 tipp, ha nálunk ünnepel az egész család

A karácsony az év egyik legmeghittebb időszaka: fények, illatok, közös nevetések és az a semmihez sem fogható érzés, amikor együtt van a család.

2025. November 25. 09:53, kedd | PR

Fenntarthatóság: enyhülő uniós elvárások, átrendeződő vállalati fókusz

K&H fenntarthatósági index: csak a társadalmi felelősségvállalás nőtt