Városlista
2026. július 24, péntek - Kinga, Kincső

Hírek

2018. Szeptember 03. 07:30, hétfő | Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI archívum

Szárnyalt a turisztika a nyári szezonban

Szárnyalt a turisztika a nyári szezonban

A ki- és beutaztatók is rendkívül jó forgalmat könyvelhettek el idén nyáron - ismerteti a hétfői Világgazdaság turisztikai ágazati vezetőkre hivatkozva.

A gazdasági napilap cikke szerint a külföldön nyaraló magyarok változatlanul a horvát, a görög és a török tengerpartokat vették célba. Markáns változást a tengeri hajóutakra befizetők körében lehetett látni, két év alatt megduplázódott a számuk - közölte a lappal Molnár Judit, a Magyar Utazási Irodák Szövetségének alelnöke.

A tömegpiac határait az egy hétre 100 ezer forintért kibérelhető négyszemélyes görögországi apartmanok és a fejenként 250 ezer forintos all inclusive törökországi nyaralások képezik. Mindeközben feltűnő a luxuspiac bővülése, az 1,5-1,8 millió forintért kínált egzotikus őszi, téli és tavaszi ajánlatok, a panamai, karibi, ausztráliai és japán utak kelendősége. Bővül a kereslet a nem csak közvetlen járatokkal elérhető észak-amerikai utazások iránt is.

Kálmán István, a Magyar Beutaztatatók Szövetségének elnöke arról számolt be, hogy Budapest nemcsak a bulituristák, hanem az egyre több minőségi szórakozásra vágyó, minőségi szállásokon foglaló, jól költő réteg szemében is felértékelődött. Nívós élményeket kereső harmincasok jelentek meg a korábbinál nagyobb arányban, és a kulturális programkínálat, a gyógy- és termálvízre épülő szolgáltatások révén a négy- és ötcsillagos hotelek is új vendégkört kaptak. Kálmán Imre szerint Budapest divatba jött, ebben oroszlánrésze van a közösségi médiának - olvasható a Világgazdaságban.

Címkék: turisztika, turizmus

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 24. 10:00, péntek | Belföld

Feljelentést tesz az Eximbank ügyletei miatt a gazdasági minisztérium

Az Eximbank tevékenységét érintő négy ügyben tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, az ügyletek értéke összesen meghaladja 1000 milliárd forintot

2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld

Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással

Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.

2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld

NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány

Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében