Városlista
2026. április 1, szerda - Hugó

Hírek

2010. Február 16. 17:30, kedd | Helyi
Forrás: Revita TV

Találkozzunk Győrben! - címmel indít kampányt az önkormányzat

Találkozzunk Győrben! - címmel indít kampányt az önkormányzat

A kezdeményezés célja, hogy fellendüljön a város idegenforgalma. Ezen kívül több tematikus turisztikai csomagot is kidolgoztak a szakemberek, így az ide látogatók ezek közül válasz

Helyi vállalkozók, szállodák, kulturális intézmények fogtak össze azért, hogy fellendüljön Győr idegenforgalma. Az önkormányzattal közösen 4 tematikus összeállítást dolgoztak ki: a turisták a Győrkőc, a Kulináris élvezetek, az Aktív és a Kul-túra elnevezésű csomagok közül választhatnak. Mindegyik több szolgáltatást, például színházi belépőt, élményfürdőzést vagy 3 fogásos vacsorát is tartalmaz. Ugyancsak a turizmus erősödését segíti elő a Találkozzunk Győrben! elnevezésű a kampány.

A keddi konferencián szó volt a négy évszak fesztivál soron következő programjairól is. A tavaszi rendezvénysorozat március 15-én kezdődik. A nemzeti ünnepen a Lippentő Kulturális Egyesület nagyszabású műsorát láthatja a közönség, ezt követően pedig még számos színvonalas program közül választhatnak a győriek.

A nyárnyitó szuperkoncert június 19-én lesz a Dunakapu téren. Idén is lesz Győrkőc fesztivál, barokk esküvő, bornapok és újdonságként most először rendezik meg a Vaskakas nnepi Játékokat.


Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 01. 08:21, szerda | Helyi

Megkezdődött a fűnyírás Győr közterületein

Gépek dolgoznak többek között a lakótelepeken, a parkokban, ligetekben, a játszótereken, egyes utak mellett, lakóövezetekben és egyéb zöldterületeken.

2026. Április 01. 08:06, szerda | Helyi

Zöld lépések Győrben: Már osztják az esővízgyűjtőket a lakosságnak

Elkezdődött a „Zöld Lépések” projekt keretében beszerzett 600 darab esővízgyűjtő edény kiosztása Győrben. Dr. Balog-Farkas Renáta környezetvédelmi tanácsnok hangsúlyozta:

2026. Április 01. 07:08, szerda | Helyi

Elindult a húsvéti ellenőrzési akció

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) megkezdte húsvéti ellenőrzés-sorozatát: a hivatal kiemelten vizsgálja a zöldséget, gyümölcsöt, húst és tojást árusítókat .

2026. Március 31. 08:22, kedd | Helyi

Tizenöt forduló óta képtelen nyerni az UNI Győr

A Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia 76-73-ra legyőzte vasárnap a női kosárlabda NB I alsóházi rájátszásában az UNI Győrt, amely tizenöt forduló óta nyeretlen.