Városlista
2026. június 19, péntek - Gyárfás

Hírek

2012. Június 20. 15:00, szerda | Helyi
Forrás: Németh Viktória

Táncol az egész város!

Táncol az egész város!

Balettcipők, tütük , kecses mozdulatok. Tegnap óta táncol a város, hiszen megkezdődött a VIII. Magyar Táncfesztivál Győrben.

A tegnapi megnyitón Borkai Zsolt pogármester elmondta, ezentúl minden esztendőben megrendezik a fesztivált városunkban, hiszen eddig csak kétévente került sor a rendezvényre. Az ötnapos táncünnep négy helyszínen kínál lehetőséget a szórakozásra.

A színház előtti szabadtéri színpadon, a Győri Neemzeti Színház nagyszínpadán, a Kisfaludy termben, és a Széchenyi téren kapnak helyet a programok. Az első nap erősen indult, hiszen színpadra lépett a Star Jam Session Tóth Verával és Király Viktorral, akik fergeteges hangulatot varázsoltak a színház elé. A színházban természetesen a táncé volt a főszerep: bemutatkoztak többek között városunk büszkeségei a világhírű Győri Balett, a Magyar Táncművészeti Főiskola, és a Magyar Nemzeti Balett táncosai.


Természetesen az elkövetkezendő 4 napban sem maradunk frenetikus programok nélkül. A Győri Nemzeti Színház nagyszínapdán egymást váltják a társulatok. Fellépnek a teljesség igénye nélkül a Győri Balett, és a Szegedi Kortás Balett művészei, de nem mindennapi produkcióval rukkol elő az Experidance Produkció is. A szabdtéri színpadon minden nap más stílus kerül a középpontba, mintpéldául a hip-hop, a néptánc, vagy a salsa. A Széchenyi téren csütörtökön csábít mindenkit egy kis táncra Marót Viki és a Nova Kultúr zenekar, szombaton pedig együtt mozoghatunk a tömegben a térre szervezett flashmob keretében.

Bármelyik programot is választjuk nem nyúlhatunk mellé, hiszen a tánc és az együttes mozgás azokat is elcsábítja, akik eddig nem is tudtak róla, hogy a boogie az ő lábukban is benne van.

A teljes programot itt tekintheti meg!

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 19. 08:22, péntek | Helyi

Körbekerítették a színházat, kezdődik a javítás

A Győri Nemzeti Színház ezúton tájékoztatja közönségét, hogy az intézmény épületét érintően megkezdődtek a szükséges veszélyelhárítási munkálatok.

2026. Június 19. 08:08, péntek | Helyi

Továbbra is a Patent a névadó szponzor

A GYVSE Kajak-Kenu szakosztálya 2025 után 2026-ban is felveszi a Patent nevet, így a versenyzők ebben az évben is a Patent Győr színeiben indulnak a különböző hazai és nemzetközi megmérettetéseken.

2026. Június 19. 07:08, péntek | Helyi

A vakációval nyit a győri fürdő, idén is lesz vármegyei kedvezmény

2026. június 20-án megnyitja kapuit a Rába Quelle Strand és Élményfürdő.

2026. Június 18. 08:13, csütörtök | Helyi

Átadták a K&H mozdulj! az év kedvenc tesitanára vármegyei díjakat

A Magyar Diáksport Szövetség és a K&H Bank közös kezdeményezésére harmadjára került sor a megyék legnépszerűbb tesitanárainak megválasztására.