Városlista
2026. január 22, csütörtök - Vince

Hírek

2018. Január 08. 13:30, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Tavaly több mint 28 milliószor használtuk a mobilfizetési rendszert

Tavaly több mint 28 milliószor használtuk a mobilfizetési rendszert

A nemzeti mobilfizetési rendszeren keresztül indított tranzakciók száma tavaly meghaladta a 28 milliót, mobilparkolást 15 százalékkal több alkalommal, 26,5 milliószor bonyolítottak le,

míg az autópálya-matrica és viszonylati jegy értékesítése 27 százalékot meghaladva, 1,7 millióra nőtt az egy évvel korábbihoz képest - közölte a Nemzeti Mobilfizetési Zrt. hétfőn az MTI-vel.

A társaság összesítője alapján a rendszeren megvalósított ügyletek forgalma - az államnak és az önkormányzatoknak megfizetett díjak - meghaladta a 19 milliárd forintot, mobilparkolásból 11,6 milliárd forint, autópálya e-matricából, hu-go topup és viszonylati jegyből pedig 8,1 milliárd forint származott.

Kiemelték, hogy a rendszer 2014. július 1-jei bevezetése óta a tavaly elért, több mint 28 millió tranzakció a működés megkezdésétől számított legmagasabb, amely jól mutatja, hogy a lakosság készpénzmentes, modern fizetési szolgáltatások iránti igénye folyamatosan növekszik.

A közlemény idézi Veres Mihályt, a zrt. vezérigazgatóját, aki elmondta, annak érdekében, hogy a lakosság egyre nagyobb mértékben használja a készpénzmentes mobilfizetési szolgáltatásokat, tavaly december közepétől megkezdték az e-matrica mobilfizetéssel történő vásárlás és a mobilparkolás népszerűsítését.

Emlékeztetett arra is, hogy tavaly elindult a nemzeti elektronikus jegyrendszer platform fejlesztése, illetve 2018. első felében átadhatják a Pécs behajtás - védett övezet projektet és a debreceni intelligens kerékpártároló megoldást is. A tervek szerint idén megvalósítják a V4 smart platform projektet, amelynek célja, hogy a V4 tagországokban közösen bevezethető, egységes, a lakosság kényelmét és a közigazgatást segítő elektronikus szolgáltatások épüljenek ki - olvasható a közleményben.

Címkék: mobil, mobilfizetés

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be

Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.

2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Belföld

Adathalászok küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a NAV

A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől a NAV nevében küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai közleményében.

2026. Január 22. 07:32, csütörtök | Belföld

Rendőrség: a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte a jégvastagság a biztonságos szintet

A jégvastagság az elmúlt napokban a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte vagy meghaladta a biztonságos jégen tartózkodás minimumát - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon szerdán.

2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld

Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá

Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.