Városlista
2026. március 22, vasárnap - Beáta, Izolda, Lea

Hírek

2022. Március 05. 17:11, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Több mint 10 százalékkal nőtt a biztosítási szektor díjbevétele tavaly

Több mint 10 százalékkal nőtt a biztosítási szektor díjbevétele tavaly

A Magyar Biztosítók Szövetségének (Mabisz) előzetes adatai alapján a hazai biztosítási piac díjbevétele 10,75 százalékkal, 1376 milliárd forintra emelkedett 2021-ben az előző évihez képest

- mondta a szövetség elnöke a szervezet pénteki online sajtótájékoztatóján.

Pandurics Anett kiemelte: a tavalyi növekedés több mint duplája a megelőző évinek.

A növekedés motorja a korábbiaktól eltérően az életbiztosítási ágazat volt, ahol 13,9 százalékkal 634 milliárd forintra nőttek a díjbevételek, míg a nem-élet területen 8,2 százalékkal 742 milliárd forintra emelkedtek.

Az életbiztosításoknál a nyugdíjbiztosítások tavaly is húzóerőt jelentettek, ezen a területen éves összevetésben 13,4 százalékkal emelkedtek a díjbevételek.

Az adatok jelzik, hogy a koronavírus miatti válság, illetve az elmúlt két év felerősítette az öngondoskodás jelentőségét - mutatott rá a Mabisz elnöke.

Címkék: bevétel, biztosítás, díj

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Belföld

Az Otthon Start Programban már 30 ezernél több hitelfolyósítás történt

Az Otthon Start Program dinamikusan növekszik, és mára meghaladta a 30 ezret a folyósított hitelszerződések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton Gödöllőn.

2026. Március 22. 11:00, vasárnap | Belföld

Magyarországra leselkedő veszélyekről beszélt Orbán Viktor

Négy nagy veszéllyel kell szembenéznie Magyarországnak már a következő hónapokban, ezért ne a kockázat, hanem a biztos választás mellett szavazzunk április 12-én - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök.