Városlista
2026. augusztus 12, szerda - Klára

Hírek

2018. Április 11. 11:59, szerda | Belföld
Forrás: mti

Többezer kiló élelmiszert vontak ki a forgalomból - Rengeteg köztük lejárt már

Többezer kiló élelmiszert vontak ki a forgalomból - Rengeteg köztük lejárt már

Egy fővárosi, elsősorban Olaszországból beszerzett élelmiszereket forgalmazó cég raktárhelyiségeiben tartottak ellenőrzést a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szakemberei.

Az ellenőrök a helyszínen több mint 4700 kilogramm élelmiszert vontak ki a forgalomból.

A Nébih szerdai tájékoztatása szerint az ellenőrök jelentős mennyiségű lejárt élelmiszert találtak. Emellett azt tapasztalták, hogy számos élelmiszer eredeti, az ellenőrzés időpontjában már lejárt minőségmegőrzési idejét meghosszabbították a termékek magyar nyelvű címkéjén.

A termékek között akadt olyan is, amelynek eredeti minőségmegőrzési idejét eltávolították, így a magyar nyelvű címkén feltüntetett lejárati dátum nem volt ellenőrizhető. Az élelmiszer-vállalkozás a termékek eredetét igazoló, a nyomon követhetőséget biztosító dokumentációval sem rendelkezett.

A szakemberek az eljárás során 142 tételt, összesen csaknem 4767 kilogramm élelmiszert vontak ki azonnali hatállyal a forgalomból. Az eljárás és a bírság kiszabása folyamatban van - közölte az élelmiszerlánc-biztonsági hivatal.

A jogsértő vállalkozások listáján közzétettek szerint egy X. kerületi kft. az érintett.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 12. 11:00, szerda | Belföld

Államfőválasztás - Fidesz-KDNP: Baka András nem méltó Magyarország köztársasági elnökének

Méltatlannak nevezte a köztársasági elnöki tisztségre az államfőnek kedden megválasztott Baka Andrást a Fidesz és KDNP frakcióvezetője a Facebookon.

2026. Augusztus 12. 07:30, szerda | Belföld

Államfőválasztás - OGY - Baka András: az elmúlt évek legsúlyosabb következménye a magyar társadalom mély megosztottsága

A magyar társadalom mély megosztottságát nevezte az elmúlt évek legsúlyosabb következményének Baka András köztársasági elnökké választása után tartott beszédében kedden a Parlamentben.

2026. Augusztus 12. 06:00, szerda | Belföld

Feljelentést tett a Miniszterelnökség Orbán Viktor közösségi médiás tartalmaival összefüggésben

Feljelentést tett a Miniszterelnökség Orbán Viktor közösségi médiás tartalmainak megjelentetésével kapcsolatban.

2026. Augusztus 12. 05:00, szerda | Belföld

Vitézy Dávid: 570 kilométernyi országos fő- és mellékút újul meg az idén

Idén 210 helyszínen összesen 570 kilométernyi országos fő- és mellékút újul meg csaknem 149 milliárd forintból - közölte a közlekedési és beruházási miniszter kedden a Facebook-oldalán.