Városlista
2026. január 22, csütörtök - Vince

Hírek

2013. Június 22. 22:07, szombat | Sport
Forrás: mno.hu

Tragédia: életét vesztette Allan Simonsen Le Mans-ban (Videó)

Tragédia: életét vesztette Allan Simonsen Le Mans-ban (Videó)

Ezen a hétvégén rendezték a Le Mans-i 24 órás autóversenyt. 15 órakor rajtolt a futam, s a harmadik körben Allan Simonsen súlyos balesetet szenvedett.

Az első hírek arról szóltak, hogy a versenyző jól van, de hat óra után pár perccel bejelentették, hogy meghalt.

Az Aston Martint vezető dán 34 éves volt, 1997 óta a Le Mans első áldozata. Versenyen közel harminc éve nem történt halálos baleset – közölte a versenyről percről percre tudósító Ideálisív blog.

„Az Aston Martin Racing nem közöl semmit, amíg a baleset pontos körülményei ki nem derültek. A csapat Allan Simonsen családjának kifejezett kérésére folytatja a versenyt Allan emlékére” – olvasható az Aston Martin hivatalos közleményében. Egyelőre nincs tájékoztatás arról, hogy a viszonylag ártatlannak tűnő bukás hogyan követelhette a versenyző életét. Az autó a jobb oldalával csapódott be, nem is csúcssebességgel – olvasható a blogon.

Életpálya

Allan Simonsen 1978-ban született a dániai Odensében, és a versenyzést is Dániában kezdte formulaautóban, mielőtt Angliába költözött volna. Később Ausztráliában és Európában folytatta karrierjét GT-autókkal, és ebben a műfajban a világ elitjébe emelkedett – nem véletlenül szerezte meg a héten a pole-t ebben a kategóriában a csupa dán pilótával induló Aston Martinnal. A V8 Supercars sorozatban is megfordult, imádta a versenyzést és a paddockot, évente 30-40 futamon is részt vett. Nagyon népszerű pilótának számított, július 5-én lett volna 35 éves – olvasható az Ideálisíven.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 21. 07:15, szerda | Sport

Férfi vízilabda Eb - Ötméteres dráma után elődöntős a magyar válogatott

A magyar válogatott ötméteresekkel 15-14-re legyőzte a címvédő és világbajnok spanyol csapatot a belgrádi férfi vízilabda Európa-bajnokság középdöntőjének zárófordulójában kedden, ezzel bejutott a legjobb négy közé.

2026. Január 20. 07:14, kedd | Sport

125 éves az MLSZ - Csányi: négy év múlva ott leszünk a vb-n

Négy év múlva ott lesz a magyar válogatott a labdarúgó-világbajnokságon - jelentette ki Csányi Sándor elnök, amikor az M4 Sportnak nyilatkozott a Magyar Labdarúgó Szövetség 125 éves fennállása alkalmából rendezett emléktábla-avatáso

2026. Január 19. 07:03, hétfő | Sport

Férfi kézilabda Eb - Az olaszok legyőzésével középdöntős a magyar válogatott

A magyar férfi kézilabda-válogatott középdöntőbe jutott az Európa-bajnokságon, mivel vasárnap 32-26-ra legyőzte Olaszországot a csoportkör második fordulójában, Kristianstadban.

2026. Január 18. 08:14, vasárnap | Sport

Szoboszlai büntetőt hibázott, a Liverpool nem tudott győzni

Szoboszlai Dominik az első félidőben büntetőt hibázott, csapata, a címvédő Liverpool pedig csak 1-1-es döntetlent ért el a vendég Burnley ellen az angol labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában.