Hírek
2019. Október 09. 20:40, szerda | Belföld
Újból riasztották a Magyar Honvédség Gripenjeit
Egy brit felségjelű repülő miatt riasztották a Magyar Honvédség Gripenjeit - közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) szerda este az MTI-vel.
A közlemény szerint az Antalya - London útvonalon közlekedő az A321-es repülőgép, amely a késő délutáni órákban lépett az ország légterébe Romániából, nem létesített rádiókapcsolatot a magyar polgári légiforgalmi irányítással.
Ezért a NATO Integrált Légivezetési Központ riasztotta a Magyar Honvédség légtérrendészeti készenléti szolgálatát. A magyar Gripen-pár rövid időn belül azonosította a repülőgépet, amely a kapcsolat felvétele után nem sokkal Ausztria irányába kilépett az ország légteréből - írta a HM.
Forrás: origo.hu
Fotó: Tuba Zoltán - Origo
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 19. 15:00, péntek | Belföld
Kapitány István: a tényleges hozzáadott értéket teremtő vállalatok helyzetbe hozása a kormány célja
2026. Június 19. 11:00, péntek | Belföld
Vitézy Dávid: kiválóan és terv szerint halad az európai uniós források hazahozatalával összefüggő munka
2026. Június 19. 07:18, péntek | Belföld
EU-csúcs - Magyar Péter: csak Magyarország érdekét képviselem
Csak és kizárólag Magyarország és a magyar emberek érdekét fogom képviselni az Európai Tanács ülésén és a kétoldalú megbeszéléseken is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Brüsszelben.
