Hírek
2019. Július 22. 07:30, hétfő | Sport
Újra Budapest rendezheti a FINA vizes vb-t 2027-ben
Tíz évvel a 2017-es esemény után, 2027-ben ismét a magyar főváros rendezheti meg az olimpiai kvalifikációs vizes világbajnokságot – döntött a FINA.
Julio Cesar Maglione, a Nemzetközi Úszó Szövetség (FINA) elnöke a dél-koreai Kvangdzsuban mutatta fel a vizes világbajnokságot rendező ország nevét vasárnap.
A vizes sportágakat tömörítő nemzetközi szövetség vasárnap a dél-koreai Kvangdzsuban, a jelenleg is zajló világbajnokság helyszínén hozta meg a döntést. A 2027-es rendezésre heten pályáztak.
A FINA illetékesei ezenkívül úgy határoztak, hogy a 2025-ös vb-nek az oroszországi – Budapestről a téli időszaktól fapados járattal is elérhető – Kazany adhat otthont.
Budapest – amely tavalyelőtt Balatonfüreddel közösen rendezte meg a vizes sportágak csúcseseményét – Perth (1991, 1998), Róma (1994, 2009), Barcelona (2003, 2013), Fukuoka (2001, 2021) és Kazany (2015, 2025) után a hatodik olyan város lesz, amely két vb-nek is otthon ad.
A végső szavazást megelőző döntő prezentációt Szalay-Bobrovniczky Alexandra, Budapest főpolgármester-helyettese, Gyurta Dániel olimpiai bajnok úszó, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság tagja, Fürjes Balázs, a pályázat vezetője, Budapest fejlesztéséért és a nemzetközi sportpályázatokért felelős államtitkár és Szántó Dávid, a Magyar Úszó Szövetség (MÚSZ) nemzetközi vezetője tartotta.
A döntéssel kapcsolatban Julio C. Maglione, a FINA elnöke kifejtette: a magyar főváros a valaha volt legjobb világbajnokságot rendezte két évvel ezelőtt, és semmi kétsége afelől, hogy a bizalmat ismét meghálálja.
Fürjes Balázs kormánybiztos a döntés jelentőségét értékelve többek között elmondta, hogy "a vizes vb-re tízezrek érkeznek külföldről, tömegével jönnek a tehetős, sokat költő vendégek. Emellett a nagyvilágban százmilliók látják Budapest legszebb arcát televízióban, újságokban, online felületeken, ami felbecsülhetetlen reklámértékkel bír. Budapest még ismertebb, még kedveltebb és még látogatottabb lesz" – fogalmazott.
Szalay-Bobrovniczky Alexandra főpolgármester-helyettes megtisztelőnek nevezte, hogy Budapest a sikeres 2017-es vb után tíz évvel újra otthont adhat a világ egyik legrangosabb sporteseményének. Emlékeztetett rá, hogy a budapestiek azóta is rengetegen keresik fel az előző vb alkalmával megszépített Margitszigetet, sportolók, családok, gyerekek százai és ezrei használják nap mint nap a felújított Császár-Komjádi Uszodát, a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodát, valamint a világ egyik legjobb versenyuszodájának bizonyult Duna Arénát.
Forrás: turizmus.com
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 05. 15:00, kedd | Sport
Labdarúgó NB I - Jövő szombaton dől el a bajnoki cím sorsa
Az utolsó játéknapon, jövő szombaton dől el a bajnoki cím sorsa a labdarúgó Fizz Ligában.
2026. Május 04. 07:18, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - Az Újpest legyőzésével megmaradt a Ferencváros esélye az aranyéremre
A Ferencváros 5-0-ra győzött az Újpest vendégeként vasárnap a labdarúgó Fizz Liga 32. fordulójának rangadóján, így az utolsó játéknapon dől el a bajnoki cím sorsa.
2026. Május 03. 08:00, vasárnap | Sport
Labdarúgó NB I - Könnyed sikerrel lépett a bajnoki cím kapujába a Győr
Az éllovas Győr simán, 4-0-ra legyőzte a vendég Diósgyőrt a labdarúgó Fizz Liga utolsó előtti, 32. fordulójának szombat esti mérkőzésén, így egy lépésre került a bajnoki címtől.
2026. Május 01. 11:00, péntek | Sport
Premier League - Az ősi rivális otthonába látogat a Liverpool
Az angol labdarúgó-bajnokság 35. fordulójának vasárnapi rangadóján a címvédő Liverpool a Manchester United otthonába látogat.
