Városlista
2026. július 25, szombat - Kristóf, Jakab

Hírek

2018. Június 20. 05:01, szerda | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Újra is nagyon erős lesz az UV-sugárzás

Újra is nagyon erős lesz az UV-sugárzás

Szerdán is nagyon erős UV-B sugárzás várható - hívta fel a figyelmet az Országos Meteorológiai Szolgálat az MTI-hez eljuttatott közleményében.

Azt írták: szerdán 7,8-es UV-B sugárzás várható. Ilyenkor, normál bőrtípusnál, már 15-20 perc napon tartózkodás esetén is bőrpír keletkezhet.

Ezért azt kérik, aki teheti, 11 és 15 óra között kerülje kell a napozást.

A várható UV-B értékek területi eloszlása megtekinthető a www.met.hu/idojaras/humanmeteorologia/uv-b weboldalon - áll a közleményben.

Az előrejelzés szerint szerdán kezdetben többnyire gyengén felhős, napos lesz idő. Délután az ország déli felén elszórtan, északabbra néhol lehet zápor, zivatar. A leghidegebb órákban 14-20 Celsius-fok lesz. Napközben 28-33 fokig melegszik a levegő.

Címkék: nap, Napsütés, sugárzás, uv-b

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 24. 10:00, péntek | Belföld

Feljelentést tesz az Eximbank ügyletei miatt a gazdasági minisztérium

Az Eximbank tevékenységét érintő négy ügyben tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, az ügyletek értéke összesen meghaladja 1000 milliárd forintot

2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld

Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással

Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.

2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld

NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány

Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében