Hírek
2026. Augusztus 01. 08:24, szombat | Helyi
Újra kollégium lesz a Cuha utcában
Szeptembertől ismét kollégiumként működik a Széchenyi István Egyetem győri, Cuha utcai épülete.
Az intézmény saját forrásból újítja fel az elmúlt években külső vállalkozó bérleményeként munkásszállóként működő ingatlant, amely így szeptembertől ismét a hallgatók elhelyezését szolgálja.
A hallgatói lakhatás fejlesztése a Széchenyi István Egyetem egyik legfontosabb célja. Ebbe a törekvésbe illeszkedik, hogy az intézmény felmondta az elmúlt csaknem tíz évben munkásszállóként működő Cuha utcai épület bérleti szerződését, ismét saját kezelésbe vette az ingatlant, és megkezdte a teljes körű felújítást. A beruházás eredményeként a létesítmény szeptembertől eredeti rendeltetésének megfelelően újra a hallgatók otthonául szolgál.
A július 1-jén indult kivitelezés során korszerű szálláshelyeket hoznak létre, amelynek része modern biztonsági és vagyonvédelmi rendszerek kialakítása is. Az egyetem saját forrásából finanszírozott, 195 millió forintba kerülő fejlesztésének átadása augusztus végére várható, így a hallgatók várhatóan már az új tanévben birtokukba vehetik a megújult kollégiumot.
Lőrincz Gergő szolgáltatási és brandigazgató kiemelte: az egyetem növekvő országos és nemzetközi vonzerejének köszönhetően egyre több fiatal választja az intézményt. A népszerűség növekedését jelzi, hogy a tavaly felvett elsőévesek mintegy fele érkezett Győr-Moson-Sopronból és a szomszédos három megyéből, a többiek az ország távolabbi részeiből nyertek felvételt. A csaknem 90 országot képviselő nemzetközi hallgatói közösség szintén évről évre bővül, amihez az intézmény világranglistákon elért eredményei is hozzájárulnak. Mindez a kollégiumi férőhelyek iránti igényt is növeli.
„A Cuha utcai épület felújítása javítja a hallgatók lakhatási körülményeit, és elősegíti, hogy hosszú távon is magas színvonalú környezetet biztosítsunk a nálunk tanulóknak. Az egyetemisták jelenléte Győr és a térség számára nagy érték: bővülő keresletet jelentenek a helyi szolgáltatások iránt, pezsgőbbé teszik a város életét, tudásukkal és későbbi munkaerőpiaci jelenlétükkel pedig a térség gazdasági fejlődéséhez is hozzájárulnak” – hangsúlyozta Lőrincz Gergő.
Vályi-Nagy Dávid, az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat elnöke szerint a beruházás a hallgatók egyik legfontosabb igényére ad választ. „A megfizethető kollégiumi férőhely nem csupán kényelmi szolgáltatás, hanem sok hallgató számára a felsőoktatáshoz való hozzáférés egyik alapfeltétele. A Cuha utcai épület újbóli megnyitása több mint háromszáz fiatal számára jelent biztonságos és kiszámítható lakhatást – mondta. – A Hallgatói Önkormányzat ezért kezdettől fogva támogatta a beruházást, hiszen meggyőződésünk, hogy a tanulmányi eredményesség, a közösségi beilleszkedés és az egyetemi kötődés egyik legfontosabb alapja a stabil lakhatási háttér.”
(Fotó: SZE)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 12. 08:21, szerda | Helyi
Ilyen lesz a megújuló Kör tér
Lakossági tájékoztató fórumot tartottak Győrszentivánon a Kör tér útburkolatának felújításáról és a Vonal út, valamint a Déryné utca közötti hiányzó kerékpáros kapcsolat kiépítéséről.
2026. Augusztus 12. 08:06, szerda | Helyi
Megújul a Győri Állatmenhely
Jelentős felújítás zajlik a győri állatmenhely legrégebbi épületében.
2026. Augusztus 12. 07:07, szerda | Helyi
Több mint 70 országból jönnek új hallgatók
Lezárult felvételi eljárás és már az is látható, hogy az angol nyelven meghirdetett szakokra csaknem 15 ezren regisztráltak külföldről. Több mint 70 országból majdnem 1500 új hallgatót fel is vettek.
2026. Augusztus 11. 08:23, kedd | Helyi
Vasmisét ünnepelt Csóka Gáspár atya Pannonhalmán
A győri bencés gimnázium egykori igazgatója, Csóka Gáspár atya pappá szentelésének hatvanöt éves évfordulójáért adott hálát szerzetestársai és tisztelők körében a pannonhalmi bazilikában.
