Hírek
2025. Február 11. 07:11, kedd | Helyi
Utat újíthat fel Ikrény
Ikrény pályázatot nyújtott be a Magyar Falu Program keretében meghirdetett „Út, híd, járda, kerékpárforgalmi létesítmény építése/felújítása kiírásra és 44 millió 662 ezer 619 forint támogatást kapott.
A pályázati pénzből az önkormányzat tulajdonában lévő Győri út egy része (Széchenyi utcát és Győri út főszakaszát összekötő) útburkolatának teljeskörű karbantartását szeretnék megvalósítani. Az útburkolat megerősítése a meglévő 4,5 méternyi szélességben tervezett, a kátyúzást követően két réteg aszfalt burkolat terítésével jön létre. A burkolat melletti földpadka nyesése után 1-1 méter széles stabilizált padkát építenek. A csapadékvíz elvezetése a kétoldali földárkokban lesz. Keresik a megoldást arra is, hogy a Győri út magyar állam tulajdonában és a Magyar Közút vagyonkezelésében lévő részét is teljes hosszában fel lehessen újítani.
(Fotó: Google Street View)
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 14. 08:30, vasárnap | Helyi
Ismét elindult az Adventi Manóséta Győrben
Idén újra varázslatos kaland várja a családokat Győr belvárosában: visszatért Mézeskalács, a város adventi manója!
2025. December 14. 08:05, vasárnap | Helyi
Bárhonnan el lehet jutni a csillagokig
Kapu Tiborral és Cserényi Gyulával találkozhattak diákok a győri Egyetemi Csarnokban.
2025. December 14. 07:07, vasárnap | Helyi
Új elektromos motorgeneráció az Audi Hungáriától
Elstartolt az MEBeco előszéria gyártása.
2025. December 13. 08:26, szombat | Helyi
Most kell igazán az összefogás – interjú Dúl Norbert vezérigazgatóval
Nyílt titok a kosárlabda-társadalomban a győri klub nehéz helyzete. Ilyen körülmények között átvenni az irányítást bátor vállalás. Mi motiválta, hogy elvállalja ezt a feladatot? – ezzel a kérdéssel kezdődik az interjú.
