Hírek
2017. November 02. 18:00, csütörtök | Belföld
Vádat emeltek orvvadászat és kábítószer miatt
A Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányság orvvadászat bűntett és kábítószer birtoklása vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatott nyomozást egy 35 éves helyi lakos ellen.
A Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányság illetékességi területén 2017. február 24-től kezdődően több alkalommal is illegális vadászatról tett bejelentést egy helyi vadásztársaság, ezért a Bűnügyi Osztály orvvadászat gyanúja miatt eljárást indított ismeretlen tettes ellen.
A rendőrök 2017. március 12-én a vadásztársaság tagjainak jelzése alapján igazoltattak egy terepjáróval közlekedő 35 éves férfit Mosonudvar külterületén, akit a vadászok állítottak meg, mert nem volt társaságuk tagja. A jármű átvizsgálásakor egy engedéllyel tartott lőfegyvert és különböző lőszereket, valamint kábítószergyanús zöld növényi törmeléket és fehér port találtak. R. Gábor a vadászathoz szükséges engedéllyel rendelkezett és egy vadásztársaság tagja volt, azonban az ellenőrzött vadászterületen nem volt jogosultsága a tevékenységre. A sofőrt elfogták és előállították a rendőrkapitányságra.
A nyomozók megállapították, hogy a férfi gyanúsítható a korábbi orvvadászatokkal is, amiket úgy leplezett, hogy saját társasága beírókönyvébe beiratkozott, de utána a másik vadászterületre ment. A lelőtt vaddisznókat – amennyiben tudta – visszahozta saját területére. A gépjárműben megtalált kábítószergyanús anyagok miatt gyorstesztet alkalmaztak a mosonmagyaróvári férfinál, ami pozitív értéket mutatott illegális szerek fogyasztására.
A Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányság a nyomozást befejezte és az iratokat a napokban vádemelési javaslattal a Járási Ügyészségnek megküldte.
Forrás: police.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. Január 17. 07:58, péntek | Belföld
NGM: hatalmas az érdeklődés az 1+1 Beruházás-élénkítő Támogatási Program iránt
Az előzetes regisztrációk száma január 15-ig meghaladta az 5600-at - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) csütörtökön az MTI-vel.
2025. Január 17. 07:57, péntek | Belföld
NAV: elindult az idei eSZJA-szezon
Már elérhetők a friss szja-bevallási információk a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapján, Ügyfélkapu+ vagy DÁP-azonosítást követően március 15-étől bárki hozzáférhet saját bevallási tervezetéhez az eSZJA-oldalon
2025. Január 17. 07:55, péntek | Belföld
Az MKIK azonnali intézkedéseket javasol az áfa alanyi adómentesség értékhatárának emelésénél
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) támogatja az áfa alanyi mentesség határának emelését, egyben azonnali intézkedéseket javasol - jelezte a kamara csütörtökön.
2025. Január 17. 07:51, péntek | Belföld
Az Integritás Hatóság elnöke alaptalannak tartja a hűtlen kezeléssel és hivatali visszaéléssel kapcsolatos gyanút és panasszal él
A hűtlen kezeléssel és hivatali visszaéléssel kapcsolatos gyanú alaptalan, ellene panasszal éltem - közölte Biró Ferenc Pál, az Integritás Hatóság elnöke csütörtök este az MTI-vel.