Városlista
2026. június 8, hétfő - Medárd

Hírek

2019. Szeptember 18. 11:30, szerda | Belföld

Vár a Vécsési Káposztafesztivál

Vár a Vécsési Káposztafesztivál

Jön a Káposztafesztivál. Vecsésen a helyiek szeptember 21-én és 22-én megmutatják, hogyan lehet a káposzta izgalmas, szórakoztató és persze finom.

Az országos hírű vecsési savanyú káposzta szülőföldjén most két napig degeszre ehetjük magukat a helyben készült káposztás ételekből, miközben a gyalulás és a töltött almapaprika készítésének tudományát is elleshetjük. Kiderül, hogy mekkora az ország legnagyobb káposztája, ki a legügyesebb káposztapakoló, és ki tud egy fej káposztát a leghosszabb ideig maga előtt tartani.

Egy családi savanyító üzem is megnyitja kapuit az érdeklődők előtt, felfedve a védjegyes vecsési savanyúság receptúráját.

A Heimatmelodie Színpadon sváb hagyományőrző zenekarok, a Becherovka Színpadán művészeti csoportok és népszerű előadók váltják majd egymást, szombat este slágerparty, vasárnap este a Magna Cum Laude koncertje dübörög.

A vasárnapi szentmisét és terményáldást felvonulás követi, a kicsiket a Bálint Ágnes Emlékháznál előadásokkal várják.

Forrás: turizmus.com

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 08. 09:00, hétfő | Belföld

A miniszterelnök és az oktatási miniszter is köszöntötte a pedagógusokat

A pedagógusokat köszöntötte Magyar Péter miniszterelnök és Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter vasárnap.

2026. Június 08. 07:03, hétfő | Belföld

Szimpátiatüntetést tartottak a lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett Budapesten

Szimpátiatüntetést tartottak a Magyar Péter miniszterelnök által lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett vasárnap Budapesten, a Sándor-palotánál.

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől

Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán

A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt