Hírek
2019. Május 22. 12:05, szerda | Belföld
Varjak támadnak emberekre Budapesten
A Hitchcock-filmbe illő jelenet több gyalogossal is megtörtént a napokban, ahogy általában minden májusban előfordul. A szakemberek szerint nem kell súlyos sérülésektől tartani.
Legutóbb Újpalotán történt ilyen.
"Kezem lábam remeg. Most voltam a Fő térnél. A parkon keresztül mentem a boltba, mikor egy madár belekapaszkodott a hajamba, majd felszállt az oszlopra, és rövid időn belül kétszer újra a hajamba kapott. A túloldalról nézték az emberek a buszmegállóból. Nem akartam elhinni, mivel féltem, vissza már nem arra jöttem, hanem a Nyírpalota út túloldalán, amikor látom, egy fickó a feje felett csapdos a szatyorral és kiabál. Őt is betámadta. 2 madár volt, és olyan hangot adtak ki, mint a varjak. Még mindig remegek" - idézik egy 15. kerületben élő szavait egy másik kerület, Óbuda oldalán.
Egy természetes jelenség, hogy a városokban valóban a varjak szoktak emberekre támadni és elsősorban ilyenkor, a májusi fiókareptetéskor.
"A szülők ilyenkor a fészket elhagyó, de még ügyetlen és gyakran nem teljesen röpképes fiókáikat védelmezik. Hiperérzékeny párnál a viselkedést már az is kiválthatja, ha az ember néhány méterre megközelíti az egyébként nem is látható fióka rejtekhelyét" - magyarázzák az ornitológusok a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület oldalán, és azt is hozzáteszik, hogy azért nem kell súlyos sérülésektől tartani.
Forrás: origo.hu
Kép: Lóki Csaba/MME
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld
3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom
2025. December 05. 07:30, péntek | Belföld
A minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő
Közvetlenül hétszázezer család jövedelmi viszonyait javítja a jövő évi bérmegállapodás - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a dokumentum aláírásán csütörtökön Budapesten.
2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld
A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában
Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában
2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák
Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.

