Városlista
2026. július 25, szombat - Kristóf, Jakab

Hírek

2013. Augusztus 23. 19:34, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Vége a kánikulának: esős, szeles hétvége jön

Vége a kánikulának: esős, szeles hétvége jön

Egyelőre biztosan nem tér vissza a kánikula: az Országos Meteorológiai Szolgálat számítása szerint esős és szeles hétvége elé nézünk. A gomolyfelhőzet és a nyugatról fölénk sodródó fátyolfelhők mellett ma is több órás napsütésre számíthatunk, csapadék nem valószínű. Az északi, északkeleti szél az ország keleti harmadában időnként megélénkül. A legmagasabb nappali hőmérséklet 25 és 29 fok között alakul, késő estére 17, 22 fok közé hűl a levegő.

Hétvégén hűvösebb lesz a hajnal

Szombat éjszaka nyugaton már erősen, keleten jobbára fátyolfelhős lesz az ég, és a Dunántúlon már záporeső is előfordulhat. Napközben a közepesen vagy erősen felhős ég mellett délelőtt az Alföldön, délután a Nyugat-Dunántúlon süt ki több órára a nap, elszórtan zápor kialakulhat. Az északkeleti szél az ország keleti harmadában időnként megélénkül, másutt gyenge vagy mérsékelt lesz a légmozgás. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 13, 18 fok között várható. A legmagasabb nappali hőmérséklet 23, 28 fok között valószínű.

Vasárnap nyugat felől erősen megnövekszik a felhőzet, és egyre többfelé várható eső, zápor, zivatarok is kialakulhatnak, nyugaton jelentős mennyiségű csapadék is lehullhat. Többnyire mérsékelt lesz a légmozgás, eleinte néhol még megélénkülhet a keleti szél, zivatar környezetében lehetnek erős széllökések. A hőmérséklet legalacsonyabb értéke 13, 18, a legmagasabb nappali hőmérséklet északnyugaton 23, délkeleten 29 fok körül alakul.

Csapadékosan indul a következő hét

Hétfőn többnyire erősen felhős lesz az ég, délutántól délnyugat felől már tartósabban felszakadozhat a felhőzet. Többfelé várható eső, zápor, zivatarok is kialakulhatnak, északkeleten jelentős mennyiségű csapadék is lehullhat. A változó irányú szél általában mérsékelt lesz, zivatar környezetében lehetnek erős széllökések. A hőmérséklet legalacsonyabb értéke 14, 19, a legmagasabb nappali hőmérséklet általában 21, 27 fok között alakul, délkeleten lesz a melegebb.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 24. 10:00, péntek | Belföld

Feljelentést tesz az Eximbank ügyletei miatt a gazdasági minisztérium

Az Eximbank tevékenységét érintő négy ügyben tesz feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, az ügyletek értéke összesen meghaladja 1000 milliárd forintot

2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld

Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással

Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.

2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld

NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány

Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében