Városlista
2026. április 24, péntek - György

Hírek

2020. Január 30. 06:46, csütörtök | Belföld

Viharos széllel köszönt be a tavaszias idő

Viharos széllel köszönt be a tavaszias idő

Nem sokáig örülhetünk a napos időnek. Csütörtök délutántól megerősödik a szél, és napokig nem akar majd csillapodni - írja a koponyeg.hu előrejelzésében.

Csütörtök: A kezdeti napsütést követően Északnyugat felől erősen megnövekszik a felhőzet, és északon szórványosan, máshol csak néhol alakul ki zápor, vagy hózápor. A délnyugati szél egyre inkább megerősödik. Melegfronti hatás érvényesül. +4 és +9 fok között alakul a hőmérséklet.

Péntek: Erősen felhős időre számíthatunk, főleg délelőtt több helyen esővel, záporesővel. Erős, néhol viharos lesz a nyugati szél. +10 fok köré erősödik a nappali felmelegedés.

Szombat: Többórás napsütés valószínű, északnyugat felől változó felhőzettel. Zápor inkább csak estefelé északon fordul elő. A délnyugati, nyugati szél időnként megélénkül. 10 és 15 fok közötti tavaszias időre van kilátás.
Vasárnap: Délelőtt borongós, esős, délután derengő idő várható. Az északnyugati szél nagy területen lesz erős, északnyugaton viharos. Hidegfront éri el hazánk térségét. 7 és 12 fok közötti értékeket mérhetünk.

Hétfő: Gyakran lesz erősen felhős az ég, és szórványosan alakul ki záporeső. A délnyugati szél megélénkül. 5 és 11°C között alakul a maximum.

Forrás: origo.hu

Kép: Illusztráció - dpa Picture-Alliance/AFP/Ralf Hirschberger

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 24. 07:16, péntek | Belföld

Mol: megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába

Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába - közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.

2026. Április 23. 14:00, csütörtök | Belföld

MVM: április 30-ig kérhetik az ügyfelek a villamosenergia-fogyasztásukra a rezsistop kedvezményt

Április 30-ig nyilatkozhatnak azok az ügyfeleknek, akik villamosenergia-fogyasztásukra kérik érvényesíteni a rezsistop kedvezményt - közölte az MVM szerdán az MTI-vel.

2026. Április 23. 11:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó

Kilenc százalék lesz a minimálbér után fizetendő személyi jövedelemadó - közölte a leendő gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebookon.

2026. Április 23. 09:00, csütörtök | Belföld

Lőrincz Viktória és Ruff Bálint is szerepet kap az új kormányban