Városlista
2026. február 24, kedd - Mátyás

Hírek

2010. Május 20. 07:35, csütörtök | Belföld
Forrás: HírTV

Világraszóló csodára bukkantak a Mátyás-templomnál

Világraszóló csodára bukkantak a Mátyás-templomnál

Barlangra bukkantak szerdán Budapest I. kerületében, a Mátyás- templomnál. Egyelőre annyit tudni, hogy két teremből áll, és a várbarlang része. Feltárása folyamatban van Adamkó Péter, a Magyar Barlangi Mentőszolgálat riasztásvezetője.

A barlangra szerdán, munkálatok közben bukkantak rá, egy markológép ugyanis átszakította a tetejét. Mindez a Mátyás-templom bejáratától körülbelül tíz méterre történt. A helyszínre barlangkutatókat hívtak. Adamkó Péter, a Magyar Barlangi Mentőszolgálat riasztásvezetője elmondta: két teremből áll, és a várbarlang egyik eddig fel nem tárt, ismeretlen része.


A barlang - amelyet egyébként Nagyboldogasszony-barlangnak neveztek el - még feltárás alatt van.


(FH)

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld

KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt

2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2026. Február 21. 12:00, szombat | Belföld

Választás 2026 - Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak

Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.

2026. Február 21. 10:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a Liszt Ferenc repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb központja lehet

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb kereskedelmi és a turisztikai központja lehet - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a reptér új épületkomplexumának ünnepélyes alapkőletételén.