Hírek
2019. Május 15. 11:28, szerda | Életmód
Víz helyett borban főzzünk tésztát
Amióta az eszünket tudjuk, vízben főzzük ki a tésztát. Így csinálta a nagymamánk, az édesanyánk, és így tanultuk meg mi is.
Talán sosem gondolkodtunk el azon, hogy a sima vízen kívül másban is megfőzhetnénk, pedig lehetőség lenne rá. Úgyis épp itt az ideje a vérfrissítésnek. Mi lenne, ha ezúttal vörösbort használnánk?
Túl jónak tűnik, hogy igaz legyen – gondolhatjuk első hallásra. Pedig Jim Mumford receptíró szerint a vörösborban főtt spagetti egy igazán ízletes étel.
"Vörösborban főzni a tésztát évszázados hagyomány"– mondta, majd hozzátett még két okot, amiért érdemes kipróbálni.
" A bor átadja ízét a tésztának, a sav pedig segíti megfövését, kellemesebb textúrát adva neki.
Persze a bor egy részét később arra is felhasználhatjuk, hogy mártást készítsünk belőle."
Vörösboros tészta
Hozzávalók:
3 és ½ csésze pinot noir
1 és ½ csésze víz
1 csomag spagetti
¼ csésze olívaolaj
5 gerezd fokhagyma, összetörve
egy csipet csilipehely
½ csésze apróra vágott petrezselyem
¼ csésze friss, reszelt sajt
só és frissen őrölt fekete bors ízlés szerint
Elkészítés:
Keverjük össze egy lábasba a vizet és a bort. Adjunk hozzá egy kis sót, és forraljuk fel.
Öntsük hozzá a tésztát, és főzzük meg a szokott módon. Ha elkészült, tegyünk félre ¼ csésze „tésztavizet".
Melegítsük fel az olajat egy serpenyőben, adjuk hozzá a fokhagymát és a csilipelyhet. Utána öntsük hozzá a félretett „tésztavizet".
Öntsük hozzá a tésztát is, és pároljuk pár percig.
Vegyük le a tűzről, adjuk hozzá az apróra vágott petrezselymet és a reszelt sajtot.
Forgassuk össze és tálaljuk melegen.
Próbáld ki!
Forrás: origo.hu
Kép: Floating kitchen
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 03. 04:00, hétfő | Életmód
Hőség - Folyadékpótlásra és a tűző nap kerülésére hívja fel a figyelmet az országos tisztifőorvos
A folyadékpótlás fontosságára, a tűző nap kerülésére, a magunkra és másokra való odafigyelésre hívta fel a figyelmet a hőségben az országos tisztifőorvos a Magyarország kormányának Facebook-oldalára.
2026. Augusztus 01. 16:00, szombat | Életmód
Kiállítás nyílt az Aranyvonatról és a forint születéséről a Magyar Pénzmúzeum és Látogatóközpontban
2026. Július 31. 12:00, péntek | Életmód
Kékszalag - Az RSM nyerte a tókerülő versenyt
A Vándor Róbert kormányozta RSM ért elsőként célba az 58. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj vitorlásversenyen csütörtökön Balatonfüreden.
2026. Július 31. 10:00, péntek | Életmód
Hőség - Gajdos László a medencefeltöltés, autómosás, sportpályalocsolás mellőzését kéri
Az élő környezetért felelős miniszter csütörtöki Facebook-posztjában arra kért mindenkit, hogy mérsékelje, mellőzze a medencefeltöltéseket, autómosásokat, s néhány napig a sportpályák locsolását.
