Hírek
2010. Május 18. 14:29, kedd |
Belföld
Forrás: HírTV
Vízben áll a kórház – Csak helikopterrel tudtak eljutni Miskolcra
A 3-as úton már megközelíthető a szikszói II. Rákóczi Ferenc Kórház, de az intézményben és az udvaron még mindig áll a víz. A szakrendelést emiatt nem tudták kedden sem elkezdeni, a betegeket Miskolcra irányítják, de arrafelé az utat
Tiba Sándor, az egészségügyi intézmény igazgató-főorvosa a Független Hírügynökséget arról tájékoztatta, hogy a kórház a város egyik legmélyebb pontján fekszik, így hiába vonult vissza a víz az útról és vált megközelíthetővé a létesítmény, az alsó szinten, valamint az udvaron továbbra is áll a víz. Ezért a szakrendelést kedden sem tudták elkezdeni és egyelőre azt sem tudják megjósolni, meddig tart ez az állapot.
A betegeket Miskolcra a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórházba irányítják át, de arrafelé az árvíz miatt lezárták az utat, a megyeszékhely csak jelentős kerülővel közelíthető meg. Kedd reggel egy súlyos beteg elszállításához is mentőhelikoptert kellett hívniuk, mert másképp nem tudták volna elvinni Miskolcra.
(FH)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 22. 09:16, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor szerint a Tisza, Brüsszel és Kijev titkos paktumot kötött Münchenben
2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld
KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt
2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. Február 21. 12:00, szombat | Belföld
Választás 2026 - Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak
Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.
2026. Február 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Liszt Ferenc repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb központja lehet
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb kereskedelmi és a turisztikai központja lehet - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a reptér új épületkomplexumának ünnepélyes alapkőletételén.
