Hírek
2011. December 21. 07:30, szerda |
Helyi
Forrás: Nyugathír/Kék Duna Rádió
47 millió forintból oktatóteret alakítottak ki a győri Esterházy-palotában
A fejlesztésre nagy igény volt, a foglalkozásokra érkezők száma ugyanis minden évben megduplázódott.
A műemléképület pincéjében helyet kapott egy oktató terem, egy foglalkoztató tér játszósarokkal, egy grafikai műhely a gyerekek részére és egy kreatív közösségi tér kerámia műhellyel. A projekt keretében akadálymentesítettek is az épületben, a Radnai Gyűjteményben pedig új információs pontot hoztak létre. Itt multimédiás anyagként a raktárakban őrzött, másutt nem látható grafikák és akvarellek is elérhetőek. A beruházás uniós támogatással valósult meg, 47 millió forintból - írja a www.kekduna.hu.
Az oktató terek berendezése több korosztály (óvodás, iskolás, felnőtt) akár egyidejű foglalkoztatására is alkalmas. Az itt végzett múzeumpedagógiai tevékenység során multimédiás, interaktív eszközöket (digitális tábla és tartozékai) és hagyományos kreatív, művészi eszközöket (grafikai prés, kerámia műhely) egyaránt használunk.
A projekt fontos eleme a fogyatékkal élők múzeumhasználatát segítő fejlesztések ( hangos-térkép mp3 lejátszókkal a vakok és gyengén látók segítésére, kerekes székesek által is használható információs pult, értelmi fogyatékosokat és látásukban sérülteket is segítő Braille írással ellátott piktogramok mindenhol az épületben).
A múzeumépület állandó gyűjteményében, a Radnai Gyűjteményben új információs pontot hoztunk létre. Ez egy olyan állítható magasságú, érintőképernyős információs pult, melyen multimédiás anyagként a teljes Radnai Gyűjtemény, a raktárakban őrzött, másutt nem látható grafikák és akvarellek, dokumentumok, és a tárgyakhoz kapcsolódó múzeumpedagógiai háttér- információk is elérhetőek.
Ezekkel a berendezésekkel az infokommunikációs akadálymentesítést is megvalósítottuk, hisz az értelmi fogyatékos és a látásában sérült látogatók, akik a nyomtatott, leírt tárlatvezetővel, oktató anyaggal nem tudnak mit kezdeni, szintén meg tudják így ismerni a gyűjteményt.
Az új múzeumpedagógiai terek nemcsak a földszinti kiállítótérből induló lépcsőn, de kerekesszékesek szállítására is alkalmas lifttel is elérhetőek. Az épületből korábban hiányzó mozgássérült mosdót is a pincében alakították ki.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 04. 08:26, kedd | Helyi
Séta a római kori és 20. századi kincsek között
Augusztusban is lesznek nyitott tárlatvezetések a Rómer Múzeumban. Az érdeklődők könnyed élménygyűjtés keretében ismerthetik meg például Győr a római kori múltját.
2026. Augusztus 04. 08:07, kedd | Helyi
Felpezsdült az albérletpiac Győrben
Túl vannak az izgalmakon a leendő egyetemisták – legalábbis, ami a ponthatárokat illeti. A neheze ugyanis sokaknak csak most kezdődik: lakást kell találni szeptemberig.
2026. Augusztus 04. 07:06, kedd | Helyi
Hagyományteremtő eseményre érkeznek Győrbe a régi zene mesterei
Első alkalommal rendezik meg augusztus 16. és 21. között a Győri Régi Zenei Hetet a győri bencés templomban és gimnáziumban.
2026. Augusztus 03. 08:13, hétfő | Helyi
Ilyen volt az idei érettségi: könnyebb töri, nehezebb magyar és szinte változatlan matek
Nagyjából így foglalhatók össze a 2026-os érettségi eredményei.
