Városlista
2026. március 21, szombat - Benedek, Bence, Miklós

Hírek

2013. November 19. 11:45, kedd | Helyi
Forrás: InfoGyőr/WK

5 különbség a mai és az egykori fiatalok közt

5 különbség a mai és az egykori fiatalok közt

Sokszor halljuk: ezek a mai fitalanok… gondolunk ilyenkor kinézetre, viselkedésre, szokásokra. A technika hatalmas fejlődésen ment át, és ez a folyamat azóta sem állt meg. Kire, ha nem a fiatalokra van a legnagyobb hatással. Így mindent befogadnak, amit a környezet sugároz rájuk, míg az idősebb korosztály szkeptikusan, sokszor elzárkózva tekint az új vívmányokra. Főként ebből adódnak a konfliktusok, jelenleg a legnagyobb az ellentét a fiatal és az idősebb korosztály között.

1. Ma már az általános iskolások többségének is van mobiltelefonja, amíg szüleik gyermekkorukban még egyáltalán nem lehetett ilyen készüléket vásárolni.

2. Régen nem szakítottak azért a fiatalok, mert a buli fotós lefényképezett egy titkos pillanatot.

3. Régebben a távpetting szóba se jöhetett, csak is személyesen működött a dolog.

4. Annak idején tisztelték a fiatalokat az idősek és a buszon is átadták a helyüket.

5. Akkor még a Kati is mást jelentett.

Címkék: fiatalok, kor

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 21. 08:22, szombat | Helyi

Magyar labdarúgó-válogatott – három győri is a keretben

Vitális Milán, Schön Szabolcs és Csinger Márk is bekerült a magyar labdarúgó-válogatott idei első keretébe.

2026. Március 21. 08:04, szombat | Helyi

Tatán épít új kenyérgyárat a Ceres

Új kenyérgyár alapkövét tették le Tatán. A győri székhelyű Ceres Zrt. Kelet-Közép-Európa legnagyobb kapacitású sütőüzemét építi meg csaknem 25 milliárd forintos beruházással.

2026. Március 21. 07:07, szombat | Helyi

Szemeszterenként 150 milliót fordítanak a kiválóság ösztönzésére

A hallgatói kiválóság és a versenyképes tudás elismerésére indít ösztöndíjfejlesztési programot márciustól a Széchenyi István Egyetem. Szemeszterenként 150 millió forint plusztámogatás jut az intézmény saját forrásából.

2026. Március 20. 08:25, péntek | Helyi

Elkészültek az eSZJA tervezetek

Már elérhetők a személyi jövedelemadó-bevallási tervezetek az eSZJA felületén.