Városlista
2026. március 20, péntek - Klaudia, Alexandra

Hírek

2023. Július 20. 07:15, csütörtök | Helyi

A héten is gyérítik a vérszívókat

A héten is gyérítik a vérszívókat

A héten hat vármegyében, a többi közt Győr-Moson-Sopron vármegyében is lesz szúnyoggyérítés – közölte a Katasztrófavédelem.

Összesen 176 településen lehet majd találkozni a földi permetezést végző járművekkel a késő esti, éjszakai órákban.

A tavasz végén, nyár elején az ország nagy részén alakult ki komoly szúnyogártalom, amit a folyók kisebb áradása és a csapadékos időjárás okozott. Ezért a katasztrófavédelem által koordinált szúnyoglárvák elleni biológiai védekezés áprilistól folyamatos volt, majd májusban megkezdődött a kifejlett szúnyogok gyérítése is.

A tájékoztatás szerint a nagy kiterjedésű ideiglenes tenyészőhelyek többsége mostanra kiszáradt, így csökken a vérszívók utánpótlása. Ugyanakkor lokálisan akadnak még olyan ideiglenes állóvizek, amelyekben szúnyogok fejlődnek, illetve az állandó vizekben is fejlődnek lárvák, ezért továbbra is szükség van gyérítésre, de kisebb területen.

A katasztrófavédelem honlapján megtalálható a részletes településlista a tervezett gyérítési dátumokkal. A központi szúnyoggyérítés mellett minden önkormányzatnak lehetősége van saját költségvetése terhére szúnyoggyérítést végeztetni a településen.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 19. 08:24, csütörtök | Helyi

Új helyen a halottakkal kapcsolatos ügyintézés

Mutatjuk, hol találja meg az új irodát a Petz-kórházban.

2026. Március 19. 08:15, csütörtök | Helyi

Határozat érkezik az autósoknak a NAV-tól

Március 10-től folyamatosan érkeznek a NAV-tól a gépjárműadó-határozatok a győri autósokhoz is.

2026. Március 19. 07:06, csütörtök | Helyi

Jó hír: csökken nálunk a koronavírus örökítőanyag koncentrációja

Országos szinten stagnált a koronavírus örökítőanyagának átlagkoncentrációja a szennyvízben – közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) honlapján.

2026. Március 18. 08:27, szerda | Helyi

Kiszedték az uszadékfát a holtágról

A Sporthorgász Egyesületek Győr-Moson-Sopron Megyei Szövetsége megkereste a győri önkormányzatot a Mosoni-Duna holtágon egyre nagyobb gondot okozó uszadékfa eltávolításával kapcsolatosan.